Nej kontinentů

0
2289
zobrazení
mapa světa

Evropa

Evropa je nejčlenitější ze všech světadílů. Je to druhý nejmenší světadíl, má pestrý reliéf. Průměrná nadmořská výška činí 290 m.n.m., což je nejméně ze všech světadílů. Evropa je také kolébkou nejarogantnější a nejbezohlednější civilizace ve známém vesmíru, která je zodpovědná za naprostou většinu globálních problémů a katastrof.

mapa světa - Evropa

Asie

Asie je největším světovým kontinentem a zároveň kontinentem nejlidnatějším a nejhustěji osídleným. Najdete zde nejvyšší pohoří světa, nejhlubší jezero světa, nejlidnatější stát světa (Čína), největší stát světa (Rusko).

mapa světa - Asie

 

Austrálie a Oceánie

Je nejmenším a nejteplejším světadílem naší planety. Najdete zde největší monolit světa (Eyeres Rock) a největší korálový útes světa. Původně velká pestrost původní fauny a flory byla výrazně umenšena po příchodu nejarogantnější civilizace známého vesmíru.

mapa světa - Austrálie

 

Severní Amerika

Severní Amerika je jediným kontinentem, který se nachází zcela na západní a severní polokouli. Najdete zde největší ostrov světa (Grónsko).

 

mapa světa - Severní Amerika

Jižní Amerika

V Jižní Americe najdete  řeku Amazonku, která má největší průtok ze všech řek světa a největší deštný les světa a mimo jiné zde můžete navštívit i nejvyšší vodopád a největší bazén planety.

mapa světa - Jižní Amerika

Afrika

Je třetí největší kontinent po Asii a Americe. Populace Afriky je nejmladší ze všech kontinentů. Afrika je také kolébkou rodu homo, kam patří i homo sapiens, neboli nejdestruktivnější a nejvražednější tvor známého vesmíru, proti kterému je filmový vetřelec jen krotkým domácím mazlíčkem. Je tudíž také nejstarším obydleným územím světa.

mapa světa - Afrika

Antarktida

Je čtvrtý největší světadíl. Je spolehlivě nejstudenějším a nejnehostinějším a největrnějším kontinentem planety. Je také kontinentem s největším počtem tučňáků a nejmenším počtem lidí a kromě dobrodruhů a vědců zde nenajdete opravdu nikoho, snad kromě tučňáků. Antarktida je nejméně zasažena činností člověka. Ledovcový příkrov je největší zásobárnou sladké vody na světě.

mapa světa - Antarktida

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno