Londýn z výšky

0
1760
zobrazení

Londýn je obří pulzující metropolí, která je plná shonu a tisíců lidí proudících v různých směrech po úzkých chodnících. Obzvláště pro ty, kteří jsou v Londýně jen na návštěvě je těžké si na tento rys města zvyknout a často tak díky všudypřítomné uspěchanosti nedokáží náležitě ocenit krásu tohoto prastarého města. Proto není špatným nápadem změnit perspektivu, vyšplhat se do výšin, na chvíli se zastavit a shlédnout město v klidu a z odstupu. Pokud nevíte kam nejlépe zajít, v našem článku vám přinášíme deset tipů.

1. Londýnské oko

Obří vyhlídkové kolo je vysoké 135 metrů a má panoramatické kabinky, které umožňují skvělý výhled do všech stran.

2. The Shard

The Shard, neboli střep, je mrakodrap vysoký 310 metrů a je čtvrtou nejvyšší stavbou v Evropě. Výš se v Londýně prostě nedostanete.

3. Monument

Monument je památníkem velkého požáru londýna z roku 1666. Výška 62 metrů a poloha ve středu města jsou jasné výhody.

4. St. Paul´s Cathedral

Katedrála svatého Pavla je dobrou volbou, protože právě v sakrální budově naleznete hledaný klid a pohled na město z výšky 85 metrů.

5. Tower Bridge

Tower Bridge je asi místo s nejlepší atmosférou historického města. Obzvlášť působivý výhled se vám naskytne z jeho lávek ve výšce 42m.

6. Emirates Air Line

Emirates Air Line je lanovka o délce cca 1 kilometr, která je součástí městské hromadné dopravy Londýna a v nejvyšším místě budete na Londýn koukat z devadesátimetrové výšky.

7. Arcelor Mittal Orbit

Arcelor Mittal Orbit je umělecké dílo a zároveň vyhlídková věž vysoká 114 metrů. Má dvě vyhlídkové plošiny a hlavní důvod proč sem zavítat je to, že od roku 2016 je možné sjet dolů po 178m dlouhé skluzavce.

8. Tate Modern

Velmi kvalitní galerie moderního umění, která vám poskytne klid, zastavení a skvělý rozhled z terasy v desátém patře na nejdůležitější londýnské pamětihodnosti.

 

9. One New Change

Nákupní centrum s pěknou terasou, dobrým rozhledem, nulovým vstupným a výškou 34m.

10. Walkie Talkie

Je 34patrový mrakodrap unikátní konstrukce s výškou 160m. V posledním patře je krytá zahrada s terasou, kam je ale třeba se s dostatečným předstihem objednat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno