Vízum do Egypta

0
1732
zobrazení

Důvodů proč se vypravit do Egypta je velká spousta, avšak každá cesta do této fascinující země musí začít tím, že si získáte relevantní informace o tom, kde a jak si vízum obstarat. Jak vízum do Egypta získat je právě tématem našeho článku. Musíme však upozornit, že podmínky stanovené zákony cizích zemí se mění poměrně dynamicky a informace o nich zastarávají velmi rychle. Z toho důvodu je dobré se o aktuálních změnách ohledně vízové povinnosti předem informovat na zastupitelském úřadu daného státu.

Kde a jak vízum pořídit

Vízum do Egypta je nezbytné ve všech případech, kromě cest na Sinajský poloostrov a v sezóně 2017/18 je jeho cena stanovena na 25 dolarů. Vízum také můžete získat prostřednictvím Velvyslanectví Egypta na adrese Pelléova 14, 160 00 Praha 6 – Bubeneč. Na druhou stranu je možná jednodušší, snazší a dokonce i lacinější víza pořídit až po příletu do Egypta, nebo to jednoduše nechat na cestovce. Předpokládejme však, že nejedete na prefabrikovanou poznávačku s cestovkou a musíte se tak o vízum postarat sami. Platí se po příletu na mezinárodní letiště v Káhiře, Marsa Alam, Hurghadě a jakémkoliv dalším hraničním přechodu v amerických dolarech. Ministerstvo zahraničí upozorňuje, že v praxi může možnost zakoupení víz po příletu „pro české občany komplikována leteckými společnostmi, které pro vstup na palubu letadla vyžadují prokázat se příslušným vízem“. Proto doporučujeme zkontrolovat si podmínky letecké společnosti pro cestu do Egypta, i když nevíme o žádném případě, že by někdo v poslední době čelil této překážce. Vízum zakoupíte ve směnárnách, nebo ostatních obchodech v letištní hale před celní kontrolou.

Platnost cestovního pasu

Velkou pozornost věnujte také svému cestovnímu pasu. Pas musí mít platnost minimálně 6 kalendářních měsíců od ukončení vaší cesty po Egyptě. Je to velmi důležité a tato podmínka je pečlivě kontrolována již na letišti země, ze které cestujete a bez splnění této podmínky jednoduše neodletíte.

Očkování

Pamatujte také na očkování. V Egyptě se můžete setkat s nemocemi, které nás v Evropě neohrožují tak akutně. Povinná očkování sice pro Egypt neexistují, ale mezi doporučená očkování patří například dětská obrna, spalničky, hepatitida A a B, Břišní tyfus a vzteklina.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno