Jízdní řády iDos, dobrý rádce na cesty

0
1758
zobrazení

V dnešní době je často autobus jedinou možností, jak se dostat do cíle. V České republice je velmi hustá síť železnic, ale na silniční síť ještě stále železnice nedosahuje. Jízdní řády iDos umožňují prohledávat všechny autobusové jízdní řády po celé České republice. Pokud chcete zkombinovat na cestě vlak a autobus, použijete v této aplikaci formulář pro kombinované hledání spojení. Nejprve zadáte místo, odkud chcete vyrazit a pak místo, kam se naopak chcete dostat. Dále zadáte datum a čas předpokládaného příjezdu nebo také odjezdu a pak už jen kliknete na tlačítko: Najít spojení.

Cestování s iDosem

Pokud i vy jezdíte alespoň občas vlakem, autobusem či jinou formou MHD a zajímáte se aspoň trochu o mobilní telefony a nové technologie, určitě jste slyšeli o aplikaci s názvem iDos, která vám velmi dobře slouží jako univerzální jízdní řády, které máte stále u sebe ve svém mobilním telefonu. Jde o zcela nenáročnou, malou a jednoduše ovladatelnou aplikaci, která se hravě přizpůsobí každému typu mobilních telefonů.

Tip: Cesta do Chorvatska přes Maďarsko

Aplikace iDos

Aplikace iDos dostala v nedávné době i nový kabát a dá se tak lépe ovládat. Je daleko více propracovaná, má novou, modernější grafiku, pro oko lepší vzhled a je celkově lépe uzpůsobena pro snadnější používání. Inovaci a modernější řešení by měla čas od času podstoupit každá aplikace, která je již na trhu několik let. Pro někoho se může zpočátku zdát trochu nepřehledná, ale vše je pouze o zvyku. iDos je nenáročná aplikace určená pro chytré mobilní telefony, kterou si můžete nainstalovat do svého telefonu a začít ji aktivně používat.

Občas nebo často

Jestliže vyrážíte rádi vlakem třeba jen na své výlety a pouze občas se dostanete někam hodně daleko, vždy je lepší mít takovou šikovnou aplikaci ve svém chytrém mobilu. Nikdy totiž nevíte, kdy nastane ta ožehavá chvíle a daná aplikace se vám bude zatraceně hodit. Do aplikace iDos tedy nyní stačí zadat buď vaši aktuální polohu, kde se zrovna v danou chvíli nacházíte, nebo pak místo, odkud a kam chcete v danou chvíli zrovna jet. Datum a čas zadáváte, aby vám aplikace spoj našla a vyhodnotila jej jako nejlepší pro vaše cestování. Na výběr vždy budete mít buď přímý spoj, nebo kombinaci spojů s přestupy. Jde o dokonalé informace s možností výběru.

Když nemáte internet

Pokud zrovna nemáte internet, poslouží vám elektronické Jízdní řády ČD v přehledné elektronické formě a zdarma. Zaregistrujte se na stránkách ČD a jízdní řády si stáhněte. Program vám sám nabízí také nejnovější aktualizace a změny v jízdním řádě. Nenajdete v něm pouze české vlaky typu EC, IC, SC, ale spolu s tím i autobusy a vlaky z celého světa. Díky programu Jízdní řády ČD pak jednoduše najdete spojení třeba i ze zahraničí i bez internetu. Stažení vás přesune na stránky Českých drah, kde se nejprve registrujete a pak je vám umožněno stažení jízdních řádů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno