Turismus a hráči. Které destinace se proslavily hazardem

0
95
zobrazení
Město hazardu

Takzvaný junket turismus je oblíbený trend mezi milovníky hazardních her. Kromě zahraničních destinací se můžete za hazardem vydat i na území České republiky poblíž hranic. Jaké jsou slavné destinace milovníků rulety nebo třeba pokeru?

Las Vegas

Na okraji nevadské pouště stojí město Las Vegas, které má velmi frekventované letiště a je to hotová oáza hazardu. V Americe sice existují i ​​větší casina, ale nikde na světě není tak specifická atmosféra heren a notná dávka extravagance opředená historií hazardu jako právě tady.

Macao

Macao přezdívané Monte Carlo východu nejvyšší hustotu obyvatelstva na světě. 50 % HDP a 80 % daní původně portugalské kolonie v Číně je z hazardu. Historické centrum města je zapsáno jako světové dědictví a je bez mrakodrapů. Platí tady jiné zákony než v pevninské Číně a je tu i nejvyšší Bungee Jumping.

Johannesburg

Do šedesátých let byla na hazardní hry Jižní Afrika moc konzervativní a povoleno bylo jen sázení na dostizích. Zatímco u nás kamenné herny v hlavním městě mizí, zde nelegální herny stále rostlou, politici dávno rezignovali a jsou tu velká exotická casina. V okolí je unikátní příroda, jeskyně i úžasné safari, které bere dech. 

Atlantic City

Na severovýchodním pobřeží Ameriky je hazard většinou zakázán. V Atlantic City proto rostou nová casina a u zeleného stolu tu ukončil kariéru i Michael Jordan. První casino vzniklo v roce 1978. Kromě hazardu tu najdete největší varhany světa. 

Singapur

Hned po Američanech jsou Singapurčané nejčastější hazardní hráči na světě, ale více než v casinu hrají online. Město se rozkládá na 64 ostrovech a vládne tady proslulý pořádek. To co zde nazývají lvem je ve skutečnosti tygr. Prohlédnout si můžete první noční ZOO na světě a umělý vodopád

Monako

Žádné neony a neformální oblečení, monacká casina jsou nejluxusnější na světě. Místní mají hraní zákonem zakázáno, příjmy přicházejí jen od turistů, ale třetina obyvatel jsou milionáři. I když je Monaco menší než Central Park v New Yorku, nemovitosti jsou zde nejdražší na světě. U nás najdou casina čeští hráči zde.

Amsterdam

Mezi známé destinace ve světě patří i město hříchu, které pokouší milovníky konopí i hráče. Unikátní počin vodních inženýrů stojí na sloupech, plavební kanály mají přes 100 km, je tu nejvyšší počet kol, muzeí, ale i oblíbených heren a casin

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno