Kam se vydat v zimě za teplem? Zkuste Kanárské ostrovy a Las Palmas.

0
1968
zobrazení

Pokud nejste zrovna milovníci sjezdovek a zimního počasí, vyrazte někam za teplem i v zimě. Kanárské ostrovy jsou proslulé a ostrov Gran Vanadia, kde je hlavním městem Las Palmas, vás čeká i v zimě nádherné slunce a příjemná teplota moře. Na listopad, prosinec či leden je to skvělá volba.

Jeďte i v zimě za sluncem do Las Palmas

Las Palmas leží na severu a je to největší a nejlidnatější město ostrova Gran Vanadia. Můžete se ubytovat přímo na promenádě hned u pláže Las Canteras. Musíte se ale připravit, že i zde se mění počasí z minuty na minutu. V klidu se budete slunit na pláži a v dálce se z ničeho nic začnou formovat mraky. Do pěti minut bude všude černo a proto na nic nečekejte, ať to domů stihnete pěkně za sucha. Déšť dlouho nepotrvá a brzy zase bude sluníčko. Pláž Las Canteras je kouzelná a na 3 km najdete i místo sami pro sebe. Když uvidíte konkrétní místa, kde je více lidí, na tomto úseku nejsou ve vodě u pláže kameny a můžete se v klidu vy koupat.

Tip: Co pomůže na bolest uší při létání?

Sportovci a milovníci aktivního života

Pokud se do Las Palmas rozhodnete zajet, určitě vyzkoušejte surfing. Jde o fantastickou zkušenost, které nebudete jistě litovat. Surfing je zde velmi oblíbený sport a vy zde tak máte jedinečnou příležitost, protože je zde vše přímo pod nosem. Prkna a neopren k zapůjčení je na každém kroku a je zde i nespočet výborných instruktorů. Budete doslova fascinováni, že když se rozhlédnete po pláži směrem vlevo, panují zde vysoké vlny, které sjíždí kupa surfařů, zatímco napravo se vám otvírá zcela jiný svět. Oceán bude velice klidný a lidé se budou v klidu opalovat na pláži. Toto spojení dvou světů je ohromné.

Jóga na pláži

Právě jóga na pláži je nezapomenutelný zážitek. Tu si určitě nenechte ujít. Jóga na pláži je nabízena několika jógovými centry, které sídlí přímo na zdejší promenádě. Ujistěte se, že zde nabízejí i lekce v angličtině, pokud neovládáte dobře španělštinu. Samozřejmě není problém si jít zacvičit jógu na pláži jen tak. Pokud zvolíte východ slunce nebo podvečer, kdy jsou pláže téměř prázdné, ale stále je příjemně teplo, náramně si to užijete. Nebudete jediní, občas kolem vás někdo proběhne a pár lidí zde bude praktikovat taiči i jógu. Běžců je zde opravdu hodně, někteří běhají na pláži, ale většina z nich běhá po promenádě. Ráno a k večeru je promenáda klidná a běh okolo oceánu je úžasný zážitek.

Kam na ostrově

Pokud si sem jedete odpočinout, slunce, voda a procházky po promenádě vám úplně po stačí. Na své si přijdete, i pokud jste akčnější a na pláži jen tak ležet nechcete. Za návštěvu rozhodně stojí třeba historická čtvrť Vegueta s úzkými dlážděnými uličkami a krásným náměstím, na kterém stojí skvostná katedrála sv. Anny z 16. století. Z její vyhlídky je krásný pohled téměř na celé město. Už koncem listopadu stojí na náměstí vánoční strom a palmy jsou ověšené úžasnými blikajícími světýlky. Pohled rozhodně stojí za to. Blízko je taky velký přístav s velkým kouzlem.

Kam na výlet

Pokud vás Las Palmas omrzí, půjčete si auto a odskočte si do města Maspalomas na jihu ostrova. Říká se o něm, že je mnohem turističtější než Las Palmas a ze zde i o něco větší teplo. V listopadu bylo v Las Palmas asi 25 ˚C a v Maspalomas je o poznání víc. Určitě zde nezapomeňte navštívit písečné duny, které místy dosahují výšky až 10 m a rychle vám připomenou, že už jste opravdu velmi blízko Afriky. Většinou zde není živá duše a čeká vás v tichosti a majestátnosti zdejších dun opravdový zážitek. Občas se ale podle zdejších domorodců sejde na dunách mnoho turistů. Uvidíte, jaké budete mít štěstí. Las Palmas a jeho okolí má mnoho tváří a podob. Určitě stojí za návštěvu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno