Tajná místa Istrie, která vám nesmí uniknout

0
58
zobrazení
Dubrovník -Chorvatsko

Chorvatsko každý rok tradičně dominuje žebříčku popularity mezi českými turisty. Chorvatský poloostrov Istrie je jednou z nejpopulárnějších destinací mezi českými turisty v Chorvatsku. Během necelých 10 hodin sem můžete z České republiky dojet autem a užít si místní atmosféru, plnou historických měst a malebných pláží. Kromě známých oblastí, kam každý rok přijíždí spousty turistů, nabízí Istrie také ukryté poklady, kam byste se rozhodně měli zajet podívat.

Proč zkusit místa, které jsou tak trochu tajná

Vypadnout z běžného zvyku jezdit na populární místa může být mnohdy přínosné. Prvním důvodem může být už to, že v těchto trochu zapomenutých lokalitách nepotkáte tolik lidí a můžete si je užít víc pro sebe. Navíc díky malému vytížení turisty obvykle nabízejí autentičtější atmosféru nezkaženou komercí. A v neposlední řadě díky menšímu zájmu můžou být cenově podstatně výhodnější, než populární turistické destinace.

Tajemné jeskyně Baredine

Tento komplex nádherných krasových jeskyní se nachází poblíž města Poreč a sestoupit zde můžete do hloubky až 130 metrů pod zemí. Také se zde nachází úchvatné podzemní jezero a několik skalních síní plných krápníků. Zdejší komentované prohlídky s průvodci sice nejsou nabízeny v češtině, ale krása tohoto jeskynního komplexu nepotřebuje žádný komentář. Navíc je to skvělý způsob, jak se v horkém létě trochu zchladit.

Limský záliv

Když se řekne fjordy, okamžitě se vám asi vybaví severské země. Ale vlastní fjordy nemají jen země jako je například Norsko, ale také je můžete najít na pobřeží Jaderského moře. Definičně se o skutečný fjord nejedná, ale v Chorvatsku je tak označen, kvůli svému podobnému tvaru místní zátoky. Šířka zátoky činí přibližně 600 metrů a táhne se celých 12 kilometrů do vnitrozemí. Její hloubka je až 30 metrů. Do moře ústí mezi městy Vrsar a Rovinj. Pláž na konci zálivu je skutečně nádherná, ale v letní sezóně je bohužel plná místních i turistů, takže se trochu vymyká tomuto seznamu.

Lov na lanýže

Lanýže jsou jednou z nejvzácnějších gastronomických pochoutek a spojené jsou především s Francií a Itálií, ale skvělé lanýže najdete také v Chorvatsku. A dokonce se můžete vydat na hledání lanýžů s průvodci! Osada Špinovci je rájem lovců lanýžů a nachází se zde agroturistická farma, která nabízí tento nevšední zážitek. Na lov lanýžů se vydáte s průvodcem a speciálně vycvičenými psy. Ve Špinovci a okolí si navíc můžete také pronajmout některou z krásných vil, abyste si užili maximálně autentickou atmosféru této oblasti. Nedaleký Motovun je někdy také místními přezdíván jako město lanýžů.

Proč zrovna Istrie

Poloostrov Istrie má co nabídnout po celý rok. Panuje zde příjemné středomořské klima a v nabídce nepřeberné množství aktivit, které zde můžete dělat. Na své si přijdou milovníci kultury, historie, sportu, architektury, umění, gastronomie a mnoha dalších aktivit. Rozmanitost místní kultury je obrovská a i přesto, že místní města jsou historickými perlami, nabízejí veškerý komfort, na který můžete pomyslet. A pokud máte rádi noční život, i v malých městečkách to často žije a užijete si spoustu skvělého jídla a pití. Navíc se sem dostanete pohodlně autem po kvalitní síti chorvatských dálnic během necelého jednoho dne, případně můžete využít také nabídku leteckých spojení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno