Naplánujte si víkend v pohádkovém Krakově!

0
54
zobrazení
Ubytovaní v Polsku

V Evropě máme mnoho překrásných měst a jedním z nich je určitě i Krakov. Ačkoliv není hlavním městem Polska, často bývá nazýván nejhezčím. Přijeďte se přesvědčit! Zejména pokud jste z Moravy nebo Slezska, máte to do Varšavy opravdu za rohem. Jde o ideální destinaci pro víkendový výlet.

Na Polsko jsme se dlouhá léta dívali skrz prsty, současný obraz země je ale jiný. Polsko se rychle rozvíjí, má nízkou nezaměstnanost, vysokou úroveň služeb a rozrůstá se také obor cestovního ruchu. Hory, moře nebo historická města – Polsko má všechno, a to navíc za velmi příznivé ceny. Najděte si ubytování v Polsku a přijeďte.

Kouzelný hrad Wawel

Dominantou Krakova je v každém případě hrad Wawel umístěný na kopci, takže dobře viditelný ze všech koutů města. Za prohlídku určitě stojí, minimálně zvenčí. Z kopce je totiž také velmi pěkný výhled na celé město. Možná nevíte, že v kopci pod hradem můžete navštívit Dračí jeskyni, před níž je socha draka. Souvisí s legendou o založení města. Hrozný drak kdysi zotročoval celé město, dokud ho nepřemohl rytíř Krak, který Krakov založil.

Největší náměstí ve střední Evropě

Krakov má mnoho svých nej, jedním z nich je také Rynek, největší náměstí ve střední Evropě. Toto náměstí je neustále živé, potkáte tu pouliční umělce, můžete si posedět v různých podnicích. Přímo pod náměstím se nachází muzeum s rozsáhlým systémem chodbiček.

Z náměstí dojdete pěšky na hrad Wawel, to hlavní ve městě je tedy schůdné i bez dopravních prostředků. Stačí si najít ubytování v Krakově někde blízko centra a máte vyřešeno. Přijedete-li autem, můžete ušetřit na tom, že si najdete ubytování v Malém Polsku někde mimo Krakov.

Ubytování v Krakově

Jednodenní výlet do solných dolů

V Krakově je toho k vidění daleko více, rozhodně byste měli také ochutnat místní pokrmy. Dejte si třeba místní „fastfood“ – tzv. zapiekanku, rozpečenou bagetu s houbami, špenátem apod.

Kdybyste nechtěli celý svůj pobyt zůstávat v Krakově, udělejte si výlet do solných dolů Wieliczka. Dá se tam dojet z Krakova vlakem, prohlídky jsou v polštině i angličtině, zvažte, čemu budete lépe rozumět.

Zhlédněte hotely a ubytování na Hotely.cz, vyberte si ten svůj a vzhůru do Krakova!

Ubytování Polsko

Zdroj fotografií: hotely.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno