10 tipů co navštívit v Montréalu

0
1784
zobrazení

Montréal je oblíbenou metropolí vyhledávanou nejen turisty, ale i lidmi, co míří do Kanady za prací či za studijními účely. Druhé největší kanadské město leží zhruba 190 km od hlavního města Ottawa v jižní části provincie Québec. Ta je známá mimo jiné i tím, že se zde mluví francouzsky a anglicky. S angličtinou si vystačíte, i když statistiky často uvádí, že pouze francouzsky mluví o něco více než 55 % místních obyvatel. Francouzština je bonus navíc.

Tip: Dovolená s dětmi nemusí být noční můra

1.   Old Montréal

Stará část města je plná malebných náměstí na okraji řeky Svatého Vavřince. Historické budovy velmi pěkně kontrastují s moderní architekturou Nového Montréalu. Za návštěvu stojí zcela jistě náměstí Place Jacques-Cartier se známou sochou admirála Nelsona. Old Port of Montréal se pak táhne asi 2 km podél řeky Svatého Vavřince. Přístav je ideálním místem pro relaxaci, klid a odpočinek. Můžete si zde půjčit šlapadla nebo udělat výlet lodí a zkusit poznat město z trochu jiné perspektivy.

2.   Tržnice Bonsecours Market

Vyhlášená tržnice Bonsecours Market leží v Old Montréalu. Nakoupíte zde všechno možné, na co si jen vzpomenete. V minulosti tu probíhaly klasické farmářské trhy.

3.   Novogotická bazilika Notre-Dame

Jde o jednu z nejvyhledávanějších památek starého Montréalu. Novogotická bazilika Notre-Dame je známá z mnoha knih i z filmových plátem kin.

4.   Montréal Tower

U Olympijského stadionu se tyčí známá věž Montréal Tower postavená v roce 1976 při příležitosti letních olympijských her. Jde o nejvyšší šikmou věž na světě, vysokou 175 m, nakloněnou pod úhlem 45 stupňů a dá se na ni dostat i pohodlně lanovkou.

5.   Katedrála Queen Mary

Katedrála Queen Mary of the World leží na náměstí Dorchester Square. Má ztělesňovat menší kopii katedrály Sv. Petra ve Vatikánu a stojí za to ji vidět.

6.   Saint Joseph Oratory

Saint Joseph Oratory je největší kostel v Kanadě s vnitřní kupolí a je 3. největší na světě. Kostel stojí na pahorku Mount Royal a právě hora Mount Royal s městských parkem stojí rozhodně za zhlédnutí.

7.   St. George Church

Anglikánský kostel St. George Church, klenot neogotické architektury z roku 1870. Vnitřek kostela je zajímavý svým dřevěným stropem ve stylu pozdního středověku a jde o druhou největší stavbu tohoto druhu na světě po Westminster Hall v Londýně. Za podívání stojí i celá řada dalších budov, jako katedrála Christ Church, Notre-Dame-de-Bon-Secours Chapel a řada dalších svatostánků.

8.   Radnice City Hall

Radnice City Hall z roku 1878, která přestála i požár v roce 1922 vás zaujme svým nebývalým vzhledem. Pravě zde v roce 1967 z balkónu při své návštěvě Montrealu francouzský prezident General De Gaulle pronesl známou větu „Vive le Quebec libre!“ – „Nechť žije svobodný Quebec!“.

9.   Underground city

Underground city je vlastně podzemní město tvořící hustou síť chodeb, kde najdete celou řadu obchodů a ulic, které spojují jednotlivé části města. Jde o zajímavé místo, které rozhodně stojí za to poznat.

10. Výstava EXPO 67

Velká cena Formule 1 se v Montrealu jezdí uprostřed řeky Svatého Vavřince na ostrově Notre Dame. Určitě si všimněte zdejších pozoruhodných staveb. V roce 1967 se totiž právě v Montréalu konala výstava EXPO 67 a dodnes jsou zde k vidění budovy, které ji připomínají.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno