Dovolená s dětmi nemusí být noční můra

0
1652
zobrazení

Možná patříte k těm, co odjíždí celý vystresovaní z toho, co vše doma zapomněli a děti zlobí ještě víc než obvykle. Vydrží jim to pak opravdu celý týden a vy se vrátíte z dovolené ještě víc vyčerpaní. Pod náporem okolností se navíc stihnete několikrát pohádat s partnerem, vytočí vás zmrzlina na dětském tričku či spálená pokožka, a vy se zuby nehty držíte, abyste svého potomka neseřezali, když to vůbec jindy neděláte.

Rozmyšlení s dostatečným předstihem a pečlivý výběr

Nezapomeňte pobyt rezervovat s dostatečným předstihem a vychytejte nejzajímavější nabídky, dětské postýlky či přistýlky zdarma, nebo za symbolický poplatek. Správná volba, základ úspěchu. Pokud partner nesnáší pláž, kde se má celý den válet, nenuťte ho. A netahejte vyčerpanou mámu malých dětí na chalupu, kde nosí vodu po vědrech ze vzdálené studny a na vaření si musí nadělat sama dříví.

Tip: Jak cestovat s dětmi letadlem?

Kompromis a tolerance

Musíte zvolit kompromis, třeba pobytový zájezd s výlety do okolí, nebo horskou chalupu se zázemím a stravou v ceně pobytu. Ale zde ještě pozor. Tisíce kompromisů dělají vztah po 20 letech k nežití. Najednou se vzbudíte a nejste spokojení. Proto je pak dobré poslat děti na tábor, odjet na dovolenou bez dětí nebo klidně každý zvlášť. Dejte si i to, co máte opravdu rádi. Zde musí odpadnout strach o děti na táboře, nebo o partnera, kdy stále přemítáte, co tam asi tak bez vás dělá.

Přizpůsobte se místním rytmům

Pokud trávíte dovolenou s dětmi u moře, přizpůsobte svůj denní rytmus prostředí. Jižní národy v horkých hodinách dne drží siestu. Během dovolené s malými i staršími dětmi utečte v poledne z pláže, stejně je slunce v tu dobu nebezpečné a udělejte si čas na specifický odpočinek. Večer si společně užijte společenskou zábavu v hotelu, večerní procházky a koupání v moři, i mumraj zdejšího života. Děti změnu náležitě ocení.

Dopřejte zábavu dětem

Přibalte nafukovací hračky, bloky, pastelky, knížky, časopisy a společenské hry. Vše vám zpříjemní společný pobyt. Rodiny s dětmi ocení ubytování s dostatečným zázemím vhodným pro trávení volného času s dětmi. Jsou to bazény, herny, přes den animační programy a večer dětské diskotéky. Super je i maličkost jako dětská židlička a menu pro děti v hotelové restauraci a kluby zajišťující společenskou zábavu dětem a dospělým. Dovolí vám to si od dětí na chvilku oddechnout. Využijte animační dopoledne a jděte na romantickou procházku po pláži ve dvou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno