Jarní dovolená v Česku? Jedině u Máchova jezera v Doksech a Starých Splavech!

0
90
zobrazení
fara_maltezskych_rytiru_PR

Teplé počasí je v plném proudu a nikomu se nechce sedět jen tak doma. Jakmile se sluníčko ukáže ve své síle, je nejvyšší čas vyrazit na jarní dovolenou. Dáte-li přednost relaxaci u Máchova jezera na Českolipsku, odpočinete si od ruchu velkoměsta a po zimním období dobijete vnitřní baterky.

Pakliže se rozhodnete pro ubytování Doksy, budete po všech stránkách nadšeni. Městečko se pyšní dokonalou polohou a v jeho blízkosti se nachází věhlasné Máchovo jezero. To však není všechno, na dosah ruky jsou hrady, zámky, zříceniny i dechberoucí přírodní památky.

Útulné ubytování i poznání přírody

Na první pohled vám nenápadné město nabídne unikátní jarní pobyty spojené s poznáním místních přírodních a historických šperků. Ihned vás upoutá jeho zachovalé srdce s roubenými stavbami a radnice s věží. Vaše pozornost se však otočí na Máchovo jezero, které je hlavním dějištěm koupání, vodních sportů i zábavy všeho druhu. V teplých dnech roku se vyřádíte na skluzavkách a tobogánech, vyjedete si na lodičce či šlapadle a okusíte i jízdu výletním parníkem. Na sto procent vás uchvátí nauční stezky, výletní okruhy a dokonale značené stezky pěší a cykloturistiky.

Pro děti jen to nejlepší

Vyrážíte-li do Máchova kraje s dětmi, nebudete litovat. Dovolená Doksy je totiž spojená s návštěvou Muzea Čtyřlístku, které se nachází v Městské knihovně. Určitě se vydejte i po naučné žlutě označené stezce vedoucí kolem Blaťáku. Okolí vás nadchne pestrostí památek, k nimž patří magické hrady Bezděz a Houska. Zavítejte do Braniborské jeskyně a vyšplhejte ke skalním útvarům a k romantickým stržím.

Pokud chcete prožít dovolenou u Máchova jezera v pohodlí, rezervujte si ubytování na Hotel.cz. Ihned vás překvapí pestrá nabídka noclehů umístěných v zajímavých lokalitách.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno