Kam na výlet s dětmi o prázdninách?

0
1889
zobrazení
Pohádková-cesta

Zvažujete, kam pojedete na výlet se svými dětmi během prázdnin? Co takhle zvolit pro výlety s dětmi Pohádkovou říši Fábula, která je ideálním místem na výlet za každého počasí. Zábavní centrum je ve dvoupatrové budově kdysi Okresního soudu a skláren firmy Český křišťál. Najdete ji v malém jihočeském městečku Kamenice nad Lipou. V okolí je několik ubytovacích zařízení. Vypravit se také můžete úzkokolejnou tratí do Jindřichova Hradce, kde si vychutnáte prohlídku renesančních prostor Adamova stavení či středověkého hradu s klasickou černou kuchyní.

Příjemné prostředí za každého počasí

Pohádková říše Fábula je výlet s dětmi na celý den. Je zde velmi originálním způsobem proměněn bývalý dvůr určený původně pro vězně na dobově laděnou hospodu známého loupežníka Bambitky. Uchvátí vás neomítnuté cihlové zdi dvora i interiér s lavicemi a stoly z masivu. Horní patro s dalším posezením nabízí možnost vychutnat si dobré jídlo hned vedle loupežnického pokladu. Žebra nebo marinovaná kuřecí křídla s chlebem, podávaná loupežníkem Bambitkou na dřevěných servírovacích kolech, jsou úžasným pohádkovým zážitkem. Příjemný chládek zdejších prostor vás schladí v parném létu a ochrání před deštěm za nepříznivého počasí.

Základ pohádkové říše

Přebudovaný suterén budovy vás pozve na kouzelnou pohádkovou cestu přímo s pohádkovými bytostmi. Potkáte veselého kašpárka, princeznu, vodníka, ale i ježibabu nebo čerta. Současný čert vám předvede třeba svou rockovou verzi písničky, Skákal pes, kdy svoje obří kopyto používá jako bicí.  V prvním patře objevíte tvořivé dílny, kde si můžete vyrobit dárky pro své nejbližší. Vytvořit lze vlastní svíčky, malované skleničky, trička, květináče či náhrdelník. Pro mlsné jazýčky je zde cukrárna s hernou, místnost s hlavolamy pro chytré hlavičky, nový sál pro divadlo a perfektní venkovní bludiště i s hradem. Pro milovníky zvířátek je zde mini ZOO s kozami, prasátky, ovečkami i králíčky.

Výlety s dětmi do Jižních Čech

Při výletu s dětmi do Jižních Čech si pro pohádkovou říši skřítka Fábuly nechte celý den. Fábula si na celé léto připravil na každý prázdninový týden své kulturní a tematicky laděné akce. Vrcholem sezony je červencová návštěva princezny Jasněnky, v podobě herečky Michaely Kuklové, která slavnostně vyhlásí soutěž o nejlepšího prince a princeznu. Patronem pohádkové říše je letos výborný herec Josef Dvořák. Celý týden zde bude věnován filmovým pohádkovým bytostem za doprovodu třeba princezny Arabely. Na své si přijdou ale i milovníci čokolády, stejně jako obdivovatelé kouzel či strašidel. Vzpomenuto bude i na oslavy narozenin Karla IV. s dobrodružnou cestou plnou úkolů a s velkolepou bitvou. Kam o víkendu s dětmi vám zdejší pohádkoví říše hravě vyřeší.

Kam se vydat na výlet do okolí

Pro výlet na kolech mají Jižní Čechy mnoho upravených cyklotras. Velmi krásnou a nenáročnou je třeba trasa z Jihlavy, která vede až ke zřícenině hradu Rokštejn a je dlouhá 38 km tam i zpět. Z Přímělkova se do Jihlavy lze vrátit i vlakem. Děti nejvíce baví zvířátka, a proto navštivte ZOO v Jihlavě. Zde vás zaujme i podzemí, které je druhé největší na území republiky. Chodby vznikly propojením sklepů hloubených od konce 13. století tesaných ve skále. V nejhlubším místě vede trasa 18 m pod povrchem s naprosto unikátní fosforeskující chodbou. Výborný je i 31 km dlouhý okruh z Kamenice nad Lipou přes Mnich a Huťský potok kolem rybníků, polí a pastvin, přes obec Mnich, nad kterým se tyčí Památník slovanského bratrství k poctě padlých partyzánů. Kam na výlet s dětmi určitě hravě vymyslíte. Nezapomeňte ale navštívit ve své pohádkové říši skřítka Fábulu, už se na vás moc těší.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno