Letadlem s lyžemi, jde to!

0
1668
zobrazení
Na lyže letadlem

Říkáte si, že vydat se letadlem lyžovat je nepraktické a složité na papírování? Nemusíte se bát. Cestování s lyžemi je stejně jednoduché, jako cestování do teplých krajin. Lyže stačí uložit do bezpečného vaku či boxu a potom si už budete jenom užívat váš poklidný let.

Lyže v letadle

Letecká doprava je používaná čím dál častěji, nemusíte se bát ani cestování za zimní zábavou. Je však rozdíl, pokud cestujete s nízkonákladovou nebo klasickou aerolinií. U většiny společností je bezplatně povolena přeprava jedné lyžařské výstroje o hmotnosti do 15 kg. Nízkonákladové společnosti mohou mít jiné podmínky, proto je dobré přepravní podmínky u konkrétní letecké společnosti prostudovat dopředu. Většinou je za lyžařskou výstroj považován jeden pár lyží, holí a bot nebo jeden snowboard a jeden pár bot. Někdy je do kompletu zahrnuta i helma. Pamatujte, že lyžařská výstroj musí být vždy v ochranném obalu a doporučujeme si pohlídat především váhový limit a cenu za nadměrné zavazadlo.

obal na lyže

 

Lyže jako v bavlnce

Barevným látkovým vakům na lyže, které se používaly před 20 lety, už dávno odzvonilo. Nyní je čas na nový kvalitní vak či box. Když vybíráte nový box, mějte na paměti, že na letišti není se zavazadly zacházeno nejlépe, proto vybírejte plně vyztužené vaky nebo plastové boxy. Nikdy nezapomeňte na vnitřní stahovací pásky, které poslouží pro bezpečné uložení vašeho lyžařského vybavení. Výhodné jsou i různé kapsy na zip, do kterých můžete uložit různé vosky nebo nářadí. V rozlehlých halách na letišti, ale nejen tam, jistě oceníte kolečka na vašem boxu. Další vychytávku můžete najít v tom, že do obou konců dáte svetr. Díky tomu lépe ochráníte nejen špičky lyží či snowboardu.

Kam na lyže letadlem vyrazit?

Letecky na lyže můžete vyrazit buď na vlastní pěst, nebo přes cestovní agenturu. Lyžovačku můžete vyzkoušet v sousedním Rakousku, ale i Italských Alpách, Švýcarsku či Francii. Díky letadlu se vám však nabízejí i jiné destinace, které nejsou Čechy tolik navštěvované. Lákadlem pro někoho může být například Maroko, Andora či Nový Zéland.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno