Kam v Praze na výlet s dítětem v kočárku?

0
80
zobrazení
Praha kočárkem

Praha je 13. nejzelenějším městem na světě. Kam se s kočárkem vydat na procházku? Poradíme, které parky a trasy jsou pro maminky i tatínky s dětmi snadno přístupné. A zároveň mají co nabídnout. 

Stromovka

Pražská stromovka je oblíbeným cílem rodin s dětmi. Na procházku s kočárkem je totiž jako dělaná. Park křižuje spousta zpevněných a asfaltových cest. Podél železniční trati dojdete až do pražské části Podbaba. Terén je rovný, takže sem bez obav můžete i s běžným kočárkem. Pro delší procházku podél Vltavy doporučujeme do Stromovky dojít od zastávky Trojská přes lávku na Císařský ostrov. Ve Stromovce se kromě dětského hřiště nachází také moc fajn hospůdka s občerstvením. 

Botanická zahrada Praha

V případě, že byste se rádi nejen prošli po okolí, ale i se dozvěděli něco nového, zajděte si do Botanické zahrady. Většina částí je přístupných s kočárkem. Pokud nechcete platit vstupné, za prozkoumání stojí i naučná stezka, která je v okolí Botanické zahrady – celá má 4 km, včetně návratu k výchozímu bodu. 

Prokopské údolí

Prokopské údolí je krásný kousek nedotčené přírody nedaleko centra Prahy. Tras je tu opět několik, ta nejoblíbenější, z Hlubočep do Klukovic, má délku 5 km. V údolí si odpočinete u jezírka nebo na lavičkách ve stínu stromů. Terén je rovinatý, můžete sem i s golfkami.

Košíře-Motol

Přírodní park Košíře-Motol má většinu cest zpevněných, někde narazíte dokonce i na asfalt. V parku se nachází usedlost Cibulka. V jejím okolí je přístupný jablečný sad, kde si můžete nasbírat jablíčka. Doporučujeme se vydat právě k usedlosti, jedná se o romantickou památku, kterou jen tak někde neuvidíte. 

Z Hostivaře podél Botiče

Rádi se procházíte podél vody? Vydejte se na procházku po břehu Botiče. Doporučujeme vyrazit z Hostivař okolo Hostivařské přehrady do Petrovic. Z Petrovic se můžete svézt hromadnou dopravou. Pokud si cestu zkrátíte návratem autobusem, ujdete trasu 4 km. Celá trasa vydá na 8 km. Terén je krásně rovný, vhodný pro všechny druhy kočárků. 

Obora a letohrádek Hvězda

Vydejte se na Prahu 6, konkrétně na oboru a letohrádek Hvězda. Ocitnete se v úplně jiném světě – hustý lesní porost, švitořící ptáčkové. Pravý balzám na duši. Dříve tu pro zábavu lovila šlechta divou zvěř, dnes sem míří rodiny s dětmi. Pěknou procházku s kočárkem si tu užijete naprosto bez obav. Tam, kde alej ústí do prostranství před letohrádkem, najdete hřiště s dřevěnými prvky. 

Kde se v Praze ubytovat?

Hledáte pěkné ubytování pro rodinu s dětmi v Praze a za dobré peníze? Doporučujeme Hotel Golf. Nabízí standardní pokoje i velké apartmány. Do přírody je to z hotelu kousek, navíc mají vlastní restauraci a parkoviště. Pokud vám to čas dovolí, využijte hotelové wellness – i maminky a tatínkové si zaslouží odpočinek!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno