Vyrazte na odpočinkový velikonoční pobyt v lázních

0
77
zobrazení
Velikonoční pobyt v lázních

Pokud vás barvení vajíček, hodování a pomlázka nelákají, vyrazte na lázeňský pobyt, kterým dopřejete organismu potřebný odpočinek. Česká republika se chlubí mnoha významnými lázeňskými městy, přičemž některá jsou proslulá po celé Evropě, ba dokonce světě. V následujících řádcích vám prozradíme, kde strávit Velikonoce, abyste neprohloupili.

Co říkáte na Velikonoce v lázních? Užijete si nejen zajímavé procedury, ale také navštívíte města s neotřelou historií.

Mariánské Lázně

Pokud byste hledali druhé největší české lázně, potom by se jednalo o Mariánské Lázně nacházející se v západních Čechách. Skrývají různorodé minerální prameny, překrásné parky a mnoha architektonickými pamětihodnostmi. Projdete se po pseudobarokní litinové kolonádě, která vznikla v roce 1889. Charakteristickým rysem Mariánských Lázní je taktéž Zpívající fontána.

Co se týče lázeňských a wellness hotelů, najdete jich v městě hned několik. Všechny na vás dýchnou ojedinělou atmosféru. Ve volném čase se zúčastníte nějaké společenské, kulturní, případně sportovní akce. Mariánské Lázně jsou na turisty připraveny se vším všudy.

Františkovy Lázně

Světového významu se dočkaly i Františkovy Lázně, jejichž historie se začala psát v roce 1793. Čekají na vás léčivé minerální prameny, historické památky a různé možnosti pro aktivní odpočinek. Františkovy Lázně jsou jako stvořené pro lidi, které trápí onemocnění srdce či krevního oběhu. Stejně tak se zaměřují na ženskou sterilitu a dětskou gynekologii.

Hlavním pramenem je Františkův pramen, který se proslavil po celém světě, ba dokonce byl vyvážen v keramických lahvích do zahraničí. Samotné město si vás podmaní historickým centrem s empírovou a klasicistní zástavbou.

Jestliže hledáte velikonoční pobyt, navštivte lázně v jednom z těchto zmíněných měst. Pobyty vyhledejte na stránce Spa.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno