Co podniknout v okolí Liptova, abyste si užili dovolenou na Slovensku?

0
74
zobrazení
Dovolená na Slovensku Liptova

Liptov rozhodně patří mezi nejznámější oblasti, které můžete na Slovensku navštívit. Všichni zde znají Demänovskou dolinu, ale v tomto kraji můžete navštívit i mnoho dalších a velmi zajímavých míst. Představíme vám několik míst, která byste v okolí Liptova neměli minout. Kromě těchto míst ale můžete navštívit i turisticky vyhlášená místa, např.:

  • Kriváň,
  • Vlkolínec,
  • Liptovská Mara.

Vydejte se na horské hřebeny

Liptov se nachází uprostřed horských hřebenů. Z tohoto důvodu jsou Chočské vrchy ideálním místem na výlety. Jestli hledáte hotel na Liptově, můžete se spolehnout na hotel Björnson. Odtud můžete pohodlně vyrážet na výlety do okolí. Nejvyšším vrcholem je Velký Choč (1611 m), ale za návštěvu stojí také lázně Lúčky nebo vesnice Likavka.

Odpočinek u termálních pramenů

Hledáte na své dovolené hlavně odpočinek? Vyzkoušejte místní termální prameny. Minerální vody jsou velmi zdravé a budete se tam cítit výjimečně. Jeden pramen najdete u obce Bešeňová nebo v obci Liptovský Ján na úpatí Nízkých Tater. Pro děti bude největším zážitkem Tatralandia, kde si užijete hned 9 tobogánů, skluzavky a nádherné bazény.

Poznejte jedinečnou historii tohoto regionu

Bohužel v tomto kraji nenajdete příliš mnoho hradů. Liptovský Hrádok je středověká pevnost, která je velmi jedinečná. Jedná se o vodní hrad, ale je postavený v nížině. Byl postaven na začátku 14. století, ale v 17. století prošel velkou proměnou. Prohlédnout si ho můžete zvenku i uvnitř a poznat slovenskou historii na velmi speciálním místě.

Zajímavá stavba Liptovská Maša

Jen pár kilometrů od Liptovského Hrádku najdete zajímavou stavbu. Jedná se o klopačku, která sloužila ke svolávání dělníků do práce. Prohlídka pražírny kávy může být také velmi zajímavou aktivitou. A kromě toho můžete v této části Slovenska poznat i krásy přírody nebo technologické zajímavosti.

Zdroj obrázku: Simona Jurasova / Shutterstock.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno