Francouzská riviéra

0
1548
zobrazení

Francouzská riviéra, Côte d’Azur neboli Azurové pobřeží je pobřežní část jihovýchodní Francie a zahrnuje suverénní stát Monako. Oficiální hranice neexistuje, ale obvykle se za ni považuje území od italských hranic po městečko Cassis, ležící asi 20 km východně od Marseille.

Francouzská riviéra nabízí jedinečné spojení alpských vrcholků a azurového moře. Je jedním z nejluxusnějších pobřežní Evropy. Jsou tu malebné pláže s pískem či oblázky, krásné vyhlídky, proslulé trhy i útulné restaurace a kavárny. Nejluxusnější nábřežní promenáda je Promenade des Anglais neboli Anglická promenáda.

Nice

Páté největší město Francie leží mezi městem Cannes a knížectvím Monaco. Je známé kouzlem barevných domků a úzkými uličkami. Navštivte pravoslavnou katedrálu vystavěnou carem Mikulášem I. i Muzeum umění, užijte si procházku po anglické promenádě a podívejte se do jachetního přístavu.

Antibes

Město s krásnými plážemi s pískem i oblázky a večery plnými zábavy. Kromě obdivování zajímavých muzejních exponátů a procházek romantickým centrem je zde i vodní ZOO Marineland, které vás nechá nahlédnout do tajů podmořského světa, kde nechybí žraloci, delfíni, kosatky či tučňáci.

Cannes

Filmové město plné barů, jachet a nočního života. Každoročně se zde koná mezinárodní filmový festival, kam se sjíždí celebrity z celého světa. Město je oblíbeným nákupním centrem a nabízí mnoho historických památek. Kousek za promenádou a přístavem je rozlehlá písčitá pláž.

Menton

Lázeňské město je občas nazýváno Tajná Riviéra, protože je schované mezi výběžky hor. Jsou zde krásné pláže, historické památky jako kostel St. Michel a konají se tu i citronové slavnosti. Pěstování citrónů je typickým symbolem města. Během karnevalu se v uličkách prodává citronová zmrzlina a bonbony.

Saint-tropez

Slavné dějiště filmů o četníkovi ze Saint-Tropez. Opuštěná četnická budova patří mezi nejfotografovanější budovy ve Francii. Pyšní se nápisem Gendarmerie Nationale, typickými okenicemi a francouzskou vlajkou. Rybářská vesnice s nekonečnou pláží s bílým pískem, přístavem, muzeem a výborným vínem ve vinotékách má své kouzlo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno