Svatební cesta na soukromé lodi: Nezapomenutelná romantika

0
23
zobrazení
Pronájem lodi svatební cesta
Zdroj: bigstock.com

Plánujete letos svatbu a rádi byste hned po té velké slávě vyrazili na nezapomenutelnou svatební cestu? I když to možná není zcela tradiční destinace, romantika vás čeká také na vodě. Evropa nabízí nespočet možností pro nezapomenutelnou svatební cestu na lodi, a to na moři i ve vnitrozemí, na jezerech či řekách.

Že nemáte kapitánské zkoušky? Nevadí, díky online portálům s nabídkou charterových lodí snadno vyřešíte pronájem lodě online a rovnou si můžete rezervovat také kapitána nebo celou posádku. Chcete-li ale opravdovou romantiku a absolutní soukromí, kapitánské zkoušky si ještě do léta stíháte udělat.

Vybrat si můžete také typ plavidla. Pokud toužíte po opravdovém mořském zážitku, možná pro vás bude lepší plachetnice, díky které budete cítit každý pohyb lodi. Pokud chcete spíš klid a užívat si drink na palubě při západu slunce, zvolte stabilnější katamarán. Ať už si vyberte, jakékoli plavidlo, máme pro vás několik tipů, kam se na svatební cestu – plavbu, vydat.

Jaderské moře – plné skrytých pokladů

Jadran, neboli Jaderské moře, je jedním z nejmalebnějších moří v Evropě a ideálním místem pro romantickou plavbu. Možná jej znáte spíše z pohledu z chorvatské pláže, ale díky plavbě objevíte zcela jiné Jaderské moře a také Chorvatsko. Čekají vás malebné chorvatské ostrovy, které si dodnes zachovaly tradiční kulturu a skvělou gastronomii.

Svatební cesta na lodi Jaderském moři
Zdroj: pexels.com

Pokud se vám nechce moc daleko a netoužíte po dlouhých přejezdech, můžete například vyplout z přístavu Rijeka a zůstat v Kvarnerském zálivu. Objevíte ostrovy Krk, Cres, ale i menší ostrovy jako Ilovik či vzdálenější, ale o to krásnější, Susak. Ten nabízí úchvatné písečné pláže a spoustu zeleně.

Benátské laguny – pro milovníky kultury

Byly jste už někdy v Benátkách? Jsou nádherné, ale přes den přeplněné turisty. Proto, pokud je chcete poznat lépe, ale i celou tuto oblast, vydejte se tam na lodi. Okolní, klidné laguny jsou ideálním místem pro svatební cestu. Lodičku si tu klidně můžete pronajmou i na jeden den.

Svatební cesta benátské laguny
Zdroj: unsplash.com

Zastavte se v Benátkách ráno nebo večer, kdy je tu méně lidí. Navštivte ale také okolní ostrovy, například Murano či Burano. Jsou také krásné, je tu méně turistů, spousta krásných obchodů s místními sklářskými výrobky a dobré restaurace a bary. Zakotvit ale můžete také v nějaké zapomenuté laguně, kde nikdo není, užívat si místní přírodu a pozorovat ptáky.

Meklenburská Jezera – spojení přírody a historie

Pokud se vám nechce na moře, toužíte po klidu, pohodě a bezpečném dobrodružství, vydejte se na sladkovodní plavbu ve vnitrozemí. Meklenburská jezera v severním Německu jsou na to jako stvořená. Tato malebná oblast nabízí klidné vodní cesty a příležitost objevovat nedotčenou přírodu.

Svatební cesta Meklenburská jezera
Zdroj: freepik.com

Na sladkovodních plavbách je skvělé to, že si můžete pronajmout hausbót. Je stabilní, má omezenou rychlost, bydlení na něm je velmi pohodlné a, co je hlavní, většinou jej můžete řídit bez kapitánských zkoušek. Po převzetí plavidla byste měli jen absolvovat krátké zaučení.

Další podobnou oblastí na klidnou svatební cestu po sladké vodě jsou například Mazurská jezera v Polsku, případně Seina ve Francii.

Romantická plavba na lodi je ideální volbou na svatební cestu. Dopřát si ji ale můžou všechny zamilované páry. Pobyt na jedné lodi je totiž skvělou zkouškou každého vztahu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno