Je dovolená v Egyptě bezpečná?

0
1909
zobrazení

V posledních letech upadal zájem o Egypt a ceny zájezdů se tlačily dolů. Hlavním důvodem byly teroristické útoky. Situace se ale změnila a hýčkají si zde turisty jako v bavlnce. V hotelech funguje ochranka a na veřejných místech dohlíží policie a případně i vojsko. Pokud se tedy budete pohybovat v letoviscích a na těchto střežených místech jako je Luxor, Údolí králů nebo třeba Gíza, nebudete přímo ohroženi. V zemi faraonů tedy nepoznáte žádný bezpečnostní rozdíl a teplo je tu už od půlky listopadu.

Na turistických místech jste v bezpečí

Turisté zanevřeli na Tunisko a strach začali mít i z Egypta. Bezpečnostní situace ve světě je v současné době na řadě míst jiná, než byla v minulosti. To je ale i v Evropských zemích jako je Německo, Francie, Anglie či Švédsko. Letoviska na jihu Evropy ale nesužují problémy s migranty. Pokud vás ale přepadne strach, prakticky byste nemohli vytáhnout paty z domu. V Egyptě všechny nejpravděpodobnější teroristické cíle střeží vojáci už asi 10 let, třeba i v Káhiře, v blízkosti pyramid a u oblíbené památky Luxor.

Bezpečnost na letišti

Všechny příjezdové cesty, které vedou na letiště, hlídají vojáci, bezpečnostní ochranka stojí u všech bran hotelových komplexů a všude je instalován bezpečnostní rám na detekci kovů a jde o samozřejmost každé vstupní haly. Občas se i po pláži projdou vojáci v maskáčích, ale tímto celková obava a nervozita končí. Bezpečnostní opatření, která jsou v Egyptě dlouhodobě, nikterak nesouvisejí se situací v Tunisku. Část afrického kontinentu Egypta je letos ideální dovolenkovou destinací a pro turisty přináší mnoho výhod.

Příznivé ceny

Ceny zájezdů jsou mnohem příznivější oproti evropským destinacím. Za menší obnos peněz se vám dostane mnohem většího luxusu. Lehátka, slunečníky a k tomu i plážové ručníky zde mají hoteloví hosté zcela zdarma. Bezplatné jsou v současné době často i další dodatkové služby, jako bezpečnostní schránka, vstup do fitness centra a řada dalších sportovních aktivit. Mnoho hotelů k vyžití nabízí i tobogány a často dokonce vlastní aquapark.

Jistota krásného počasí

Egypt vám zajistí jistotu krásného počasí a vysokou teplotu moře. K největším zázrakům Egypta patří i  Rudé moře a podmořský život. K tomu nemusíte ani být žádní profesionální potápěči a u mnoha hotelů najdete nádhernými rybami značně obydlené korály jen kousek od místní pláže. Vyberte si také některý z oblíbených výletů, jako třeba na pyramidy a zážitek z vysněné dovolené bude zcela kompletní. Do módy vešla i atraktivní výlety do pouště, kdy jde o adrenalinové zážitky, při kterých se vesele můžete prohánět po dunách v jeepech nebo za volantem čtyřkolky. V rámci výletu je často i projížďka na velbloudech nebo na koních.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno