Jak cestovat s dětmi letadlem?

0
1757
zobrazení
Cestování letadlem s dětmi

Cestování s dětmi v letadle ale má svá pravidla, která vám mohou pomoci. Speciální tarify a služby se řídí věkem dítěte. Vždy je lepší si vybrat noční let, máte větší pravděpodobnost, že dítě usne. Své cestovní kufry si před odletem sbalte pečlivě, ať vám něco potřebného během letu neskončí v zavazadlovém prostoru. O cestě s dítětem informujte cestovní kancelář a prodejce letenek již při rezervaci letenek. Vyberte si místo v první řadě, kde je více místa na věci, které k péči o dítě budete během letu potřebovat. Zapisování dětí do pasu rodičů již dávno neplatí, proto přibalte do příruční tašky i pas pro dítě, i když jde o malé miminko.   

Cestování s malými dětmi

Při cestování s dětmi se vám bude hodit cestovní taška na kolečkách, která vám přesuny s dítětem velmi usnadní. Pokud cestujete s novorozencem či batoletem, nezapomeňte přibalit dudlík. V letadle vám mohou ohřát vlastní stravu připravenou v kojenecké lahvi. Při přepravě dětské stravy ale na palubě letadla platí bezpečnostními pravidla. Při odbavení často musíte dát dítěti stravu ochutnat. Děti ve věku do 5 let musí cestovat pouze v doprovodu dospělého. Podmínky leteckých společností se liší, proto si informace ověřte na webu společnosti.

Cesta letadlem s dětmi do 2 let

Děti do 2 let mohou cestovat zpravidla buď na klíně, nebo na vlastním sedadle. Dítě na klíně pak často cestuje zdarma. U ČSA za dítě na klíně zaplatíte 10 % ceny z použitelného tarifu. Za dítě s vlastním sedadlem zaplatíte 67 %. Při vzletu i přistání musí vaše dítě sedět na klíně a být připoutáno i s vámi bezpečnostním pásem, nebo být v autosedačce certifikované pro použití v letadle, kterou si můžete zdarma půjčit. Informujte se také na omezený počet dětí, které s vámi cestují. Při rezervaci si objednejte speciální dětské menu. Pro dítě do dvou let lze odbavit jedno zavazadlo i skládací kočárek. Také se raději podívejte na pravidla při odškodnění za zpoždění let, v případě potíží při odletu letadla.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno