Co vidět v Praze během 2 dnů?

0
1682
zobrazení

Pro mnoho lidí je hlavní město Prahy nejkrásnějším městem. Pokud sem jedete jen na omezenou dobu, prozradíme vám, co v Praze nesmíte vynechat.

Na náměstí Republiky stojí Prašná brána.Pozdně gotická stavba a je jednou z nejvýznamnějších památek středověké Prahy. Obecní dům je jednou z nejznámějších secesních staveb v Praze, byl vystavěn v letech 1905 až 1912 podle plánů architektů Antonína Balšánka a Osvalda Polívky. Projdete Královskou cestou, přes kterou české knížata putovala na místo korunovace.

Staroměstské náměstí

Z Prašné brány projděte ulicí Celetná na Staroměstské náměstí, jedno z nejstarších ve městě. Po obvodu náměstí jsou domy s elegantními fasádami v různých stylech. Chrám Matky Boží před Týnem, lidově Týnský chrám, nebo kostel Panny Marie před Týnem se nachází na Starém Městě pražském v blízkosti Staroměstského náměstí. Stavba probíhala od poloviny 14. století. Na Malé Straně, kousek pod Pražským hradem, se tyčí Chrám svatého Mikuláše. Jde o barokní perlu s kopulí vysokou 20 metrů, s vnitřní výškou do vrcholu lucerny téměř 57 metrů. Jde o nejvyšší pražský interiér.

Pražský orloj

Staroměstský orloj nebo také Pražský orloj představuje středověké astronomické hodiny na jižní straně věže Staroměstské radnice v Praze. První písemné zmínka o něm pochází z roku 1410. Kostel svatého Jiljí je gotický kostel románského původu stojící u kláštera dominikánů na Starém městě pražském. Velký barokní refektář pochází ze 17. století. Betlémská kaple je na pražském Starém Městě. Původní kaple byla postavena v letech 1391 až 1394, kázalo se zde v českém jazyce a kázal zde i mistr Jan Hus. Národní divadlo v Praze je novorenesanční budova divadla Josefa Zítka.

Karlův most

Karlův most vede přes řeku Vltavu a je druhým nejstarším dochovaným mostem v České republice z roku 1402. Pražský hrad je nejvýznamnější český hrad. Původně šlo o raně středověké hradiště. Stojí na skalnatém ostrohu na vrchu Opyš nad řekou Vltavou. Od 9. století býval sídlem českých knížat a později králů. Katedrála svatého Víta je největší a nejvýznamnější pražský chrám. Odehrávaly se zde korunovace českých králů a královen. Jde o místo uložení ostatků svatých zemských patronů a panovníků.

Židovská čtvrť Josefov

K nejvyhledávanějším pražským lokalitám patří i Židovská čtvrť Josefov. Jde o nejstarší židovské osídlení v Evropě s krásnými budovami, židovským hřbitovem, muzeem a šesti synagogami. Další významnou částí je Petřín, kde je překrásný pohled na město. Strahovský klášter je unikátní interní výmalbou, úžasnou obrazárnou a expozicí starých knih. Významným místem je Kampa, velmi často označovaná za Pražské Benátky. Ostrůvek ukrývá spoustu malebných míst, historických památek a skvělých restaurací.

Vyšehrad

Na druhém břehu Vltavy, naproti Pražskému hradu, se nachází jedno z nejkrásnějších míst Prahy. Jde o původní sídlo králů, Vyšehrad, který vám nabídne jeden z nejhezčích pohledů na celou Prahu. K nejvýznamnějším památkám patří bazilika svatého Petra a Vyšehradský hřbitov, kde jsou pochovány největší české osobnosti. Ke kontroverzním pražským stavbám patří Žižkovská věž.Jedni ji haní, druzí ji obdivují. Televizní vysílač s výškou 216 metrů je nejvyšší stavbou v Praze a nejvyšší věží s vyhlídkovou plošinou v České republice. Kromě jedinečné vyhlídky na celou Prahu vás uvnitř čeká unikátní restaurace a hotel, kde se klidně můžete i ubytovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno