Nezbytné aplikace a tipy pro cestovatele

0
51
zobrazení
Aplikace pro cestovatele

Každý správný světoběžník by měl mít po ruce tři plány – plán cesty, záložní plán a druhý záložní plán. V dnešní době je nosíme všichni u sebe, a to v našich telefonech či chytrých hodinkách. Přinášíme proto přehled několika užitečných aplikací, které se při cestování hodí každému.

S chytrými hodinkami se neztratíte…

Možná si ještě pamatujete, jak vás v dětství učili orientovat se pomocí ručičkových hodinek a slunce. Dnes již převládají digitálky, nicméně ani s těmi se neztratíte. Takové chytré hodinky, jako například Apple Watch, vám ve výběru aplikací nabídnou nejen kompas, ale rovnou celé mapy, které si zobrazíte také offline. A i kdybyste zabloudili či se ocitli v nouzi – stačí stisknout příslušné tlačítko nebo stáhnout aplikaci Záchranka a pomoc už si vás najde sama.

… a ještě vám to spočítají

Jste-li aktivními turisty, kteří cestují především za pohybem, neměli byste své smart watch nechávat doma. Díky nim si totiž můžete naplánovat trasu a následně sledovat svůj pokrok – kolik jste ušli kilometrů, jak dlouho vám cesta zabrala i kolik kalorií jste při tom spálili. Své sportovní úspěchy si pak můžete zaznamenat do příslušných aplikací, přidat fotky a pochlubit se na sociálních sítích nejen krásnými výhledy, ale především sportovními výkony.

Autem až na kraj… silnice

Rozhodli jste se vyjet na dovolenou autem, ale na noc byste rádi bezpečně zastavili a prospali se? Pro takové případy je tady aplikace park4night. Ta unaveným řidičům ukáže nejen odpočívadla na dálnicích, ale také parkoviště ve městech, nebo dokonce kempy, zdroje pitné vody a jiné služby, které cestovatelé často vyhledávají – například veřejné prádelny.

Jízdenky a letenky přehledně

Potřebujete rychle vyhledat spoj, protože vám ujel nebo uletěl ten původní? Asi nejrozšířenější aplikací pro přehled letů je Skyscanner. Pokud kromě létání zvažujete také cestování autobusem nebo vlakem, možná se vám bude hodit i aplikace Omio. Během vteřiny si můžete vybrat z několika variant a už za pár minut usednout do té nejlevnější. Zanevřít byste však neměli ani na aplikace konkrétních přepravců, lístek v nich mnohdy pořídíte levněji nebo s výhodnou akcí na příští nákup.

Ubytování na dosah ruky

Booking.com a Airbnb aplikace jistě budou vašimi nejlepšími přáteli, pokud hledáte ubytování. Jestliže ale cestujete nízkonákladově a nevyžadujete příliš honosný servis, zvažte také Couchsurfing. Za malý poplatek se registrujete na stránkách a poté si vyhledáte svého hostitele. Ten vás u sebe ubytuje zcela zdarma. Většinou se však hodí darovat alespoň lahev vína, případně nabídnout ubytování na oplátku u vás. Skvělé to je především pro poznávání nových kultur a procvičení jazyků.

Domluvte se rukama nohama – nebo mobilem!

Pryč jsou doby, kdy byste s sebou museli na dovolenou vláčet objemné slovníky nebo se s „domorodci“ domlouvali posunky. Překladač Google dokáže divy, dokonce i offline. Stačí si požadovaný jazyk před cestou uložit. Pak už se nemusíte bát, že byste se mimo signál mezi místními ztratili.

Zdroj foto: NicoElNino / Shutterstock.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno