Nejste příznivcem hotelů? Jde to i jinak!

0
93
zobrazení
Jak spát na cestách

Cestování na vlastní pěst

Nemáte rádi hotely? Chcete zažít opravdovou přírodu a zážitky, které by se Vám v uzavřeném areálu nikdy nestaly? Chcete se setkat s místními a dozvědět se něco o místě kam cestujete? Moderní doba přeje cestování na vlastní pěst. Protože, co může být krásnějšího než noc strávená pod hvězdami uprostřed přírody, ve stanu nebo karavanu, že? Ideální je však při tomto typu cestování klást důraz na správné vybavení, které Vám pobyt v přírodě a cestování může značně zjednodušit a můžete se díky němu cítit pohodlně. Štěstí totiž přeje připraveným!

Hlavní je dobře se vyspat

Spánek je základ. To by mělo platit za všech okolností. Pokud jste dobře odpočatí, můžete naplno vychutnávat krásné okamžiky a objevovat nepoznané. Pokud cestujete nalehko, určitě počítáte s možností spaní ve stanu, karavanu anebo jen tak pod širým nebem. K tomuto účelu je vhodné mít funkční a pohodlný spacák. Jak pracují spacáky, není žádným tajemstvím. Propletení vláken (nebo peří) vytváří systém „buněk“, které vězní molekuly vzduchu kolem těla a omezují jejich konvekční pohyby, které jsou zodpovědné za rozptyl tepla do chladnějšího vnějšího prostředí. Pokud předem víte, jaké destinace patří mezi Vaše oblíbené můžete vzhledem k očekávanému klimatu zvolit správné izolační vlastnosti.

Další zařízení, které Vám usnadní život

Pokud cestujete po vlastní ose, často se ocitnete v situaci, kdy není v blízkosti obchod ani restaurace. Je dobré se na tuto situaci připravit, zvlášť pokud máte v horkém letním dni chuť na vychlazený drink, nebo chcete uchovat potraviny čerstvé po celý den. Ideálním řešením je pro Vás v tomto případě turistická lednice. I když se její nákup může jevit jako jednoduchý úkol, i zde existují rozdíly v kvalitě a výkonu. Při nákupu vhodné lednice se tak vyhnete plýtvání penězi i potravinami a můžete bez obav cestovat několik dní bez starostí.

Základem je vybrat účel použití!

Nejprve je třeba zvážit, jak budete přenosnou kempingovou chladničku používat. Pokud jste se například rozhodli využít chladničku k pikniku u moře, nevybírejte model, který potřebuje zásuvku pro napájení. Naopak, pokud víte, že budete cestovat delší dobu automobilem nebo obytným vozem a chcete především udržet potraviny dlouho čerstvé, můžete zvolit ledničku s elektrickým napájením, která se dá zapojit přímo do konektoru pro zapalovač.

Dalším rozhodujícím faktorem by měla být velikost ledničky. Pokud cestujete s rodinou, jistě budete potřebovat větší kapacitu, než pokud ji chcete využít pouze na pár lahví vody a několik sendvičů pro příjemně strávený den na pláži.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno