Ubytování v Olomouci je skvělým výchozím bodem k poznání moravských památek

0
560
zobrazení
hotely_PR

Vydejte se do druhé největší památkové rezervace České republiky, která zahrnuje prastaré kostely a kláštery, muzea, nádherné parky a přírodní klenoty. Řeč je o perle Moravy, překrásné Olomouci.

Olomouc není jen historicky cenným městem, ale také statutární a univerzitní metropolí Hané. Za jeden den neprojedete všechny historické skvosty a přilehlé přírodní atrakce. Pokud si rezervujete ubytování Olomouc, získáte tak více času na prozkoumání ojedinělých míst.

Za drahokamy UNESCO

Povinnou prohlídku absolvujete na Horním náměstí, na němž se tyčí barokní sloup Nejsvětější Trojice, který je od roku 2001 zapsaný na seznam památek UNESCO. Jedná se o nejvyšší stavbu svého druhu, není divu, když měří úctyhodných 35 metrů a je doplněna více než 40 sochami. Jen si představte, že byl sloup posvěcený samotnou Marií Terezií. Na první pohled si všimnete i barokních kašen, Arcidiecézního muzea a Muzea moderního umění. Vaše kroky povedou k románskému paláci a nespočtu kostelíků a klášterů. Za zmínku stojí vojenské pevnosti a opevnění a návštěva nedalekého poutního místa na Svatém Kopečku. Právě tam je chrám Navštívení Panny Marie nabízející dechberoucí výhled a zoologická zahrada.

Tajemný hrad Bouzov

Když už budete v Olomouckém kraji, musíte navštívit středověký hrad Bouzov, kde se natáčela hezká řádka pohádek. Ne nadarmo patří monument k největším kulturním památkám Moravy. Okamžitě vás uchvátí romantický nádech a majestátní výhledy. Naštěstí si můžete objednat ubytování Bouzov, jen tak budete nezapomenutelné atmosféře nejblíže. Samozřejmostí je prohlídka města Šternberk, které zaujme městskou památkovou zónou a blízkostí Jeseníků. Je skvělé, že se zde nachází hotely Šternberk, na svých cestách nabídne kvalitní přísun odpočinku. Pokud máte na hotely a ubytování zvláštní požadavky, vybírejte z ověřených nabídek na Hotely.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno