Kam na výlet s dětmi? Tipy na perfektní zábavu pro celou rodinu

0
1229
zobrazení

Potřebujete inspiraci, kam na výlet s dětmi? Na www.explorio.cz najdete už přes 1200 tipů po celém Česku a stále přibývají nové. Tipy si můžete snadno filtrovat podle lokality, věku dětí, typu aktivity i podle přístupnosti s kočárkem.

Vzhůru do přírody

Česko je propletené perfektně značenou sítí turistických tras. A protože děti často potřebují nějaký cíl a zábavu, aby dokázali ujít delší trasu, doporučujeme zábavné naučné stezky. Děti se naučí něco nového a ještě je to bude bavit. Objevili jsme plno stezek, které mají zábavné prvky i pro menší děti, často je u trasy i dětské hřiště.

Zdoj: Stezka lovců mamutů Boršice

Muzea, která nenudí

S dětmi raději zapomeňte na muzea s dlouhým nezáživným výkladem a exponáty za sklem, na které se nesmí sahat. Muzea vhodná pro děti vypadají jinak. plno věcí si můžete osahat, vyzkoušet, výstavy jsou interaktivní a často je tu i dětská herna či výtvarná dílna. V Národním zemědělském muzeu si například zkusíte zorat pole nebo se převléknete za rybáře a budete lovit dřevěné rybky. V galerii Sladovna si zase zahrajete na mravence v obřím mraveništi. A Muzeum Čtyřlístku v Doksech vás blíž seznámí s oblíbenými postavičkami Myšpulínem, Pinďou, Bobíkem i  Fifinkou.

Zdoj: Galerie Sladovna

Na výlet vláčkem

Výlety vláčkem jsou u dětí hodně oblíbené. Vybrali jsme pro vás 5 nejkrásnějších železničních tras v Česku, kde skutečně platí, že už cesta je cíl, Užijte si krajinu za okny a společné zážitky. A pokud se vydáte vlakem i za hranice naší země, budou se vám hodit tipy, jak sehnat levné jízdenky po Evropě.

Zdroj: Osoblažská železnice

Za zvířátky do zoo i na farmu

Vzhůru za zvířátky! Užijete si perfektní rodinný výlet plný zážitků. Vydejte se do zoo za těmi exotickými, nebo na farmu, kde si můžete pohladit ovečky, podojit kozu nebo koupit farmářské sýry. Objevte zoo a farmy, kam na výlet s dětmi.

Zdroj: Zoopark Karlštejn

Úvodní foto: Shutterstock

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno