Jak cestovat po Evropě a neskončit na mizině?

0
87
zobrazení
Cestování po Evropě

My Češi máme tu výhodu, že cestování po Evropě nás může vyjít relativně levně. S trochou plánování a skromnosti dokážete procestovat historická místa, pláže i hory. Navíc při cestách v rámci schengenského prostoru vám stačí jen občanka. Jak nejlépe poznávat Evropu?

Evropa je jednou z nejrůznorodějších destinací. Najdete tu spousty historických památek, pláže jako z Karibiku či hory a přírodu stvořené pro turistiku. Na své si tu zkrátka přijde milovník treků, vymetač klubů, koncertů, zapálený milovník umění i obyčejný hledač odpočinku. Všechno je navíc dosažitelné do pár hodin, ať už vlakem, autem, nebo letadlem. Jak cestovat a neutratit při tom majlant?

Pokud vyrazíte na road trip po Evropě po vlastní ose, nechte svá auta před cestou zkontrolovat v servisu.

Vyrazte mimo sezónu

Za hlavní turistickou sezónu se v Evropě považuje období června až srpna. V tuto dobu bude všude spousta lidí, a než se dostanete dovnitř Sixtinské kaple, vystojíte venku důlek. Navíc i ceny bývají vyšší, zejména pak co se týče letenek, jízdenek a ubytování.

Mimo sezónu, tedy v jarních a podzimních měsících, vám nebude vedro k padnutí a užijete si i celodenní procházku městem. Ceny jsou také nižší a o počtu turistů ani nemluvíme, jelikož už jich bývá poskrovnu. 

Objevte menší města

Paříž, Řím nebo Barcelona jsou nádherná města, ale buďme upřímní, velká města budou vždy plná k prasknutí. Neříkáme, abyste tato města nenavštívili, ale nebojte se zavítat i do menších městeček. Třeba i jen na víkend. Uvidíte, že i menší, ne tak známá místa mají co nabídnout. A navíc, čím větší město, tím více turistů.

Cestujte po levných zemích

nejlevnějším zemím Evropy patří zejména střední a východní státy, jako je Rumunsko, Albánie nebo Slovinsko. Tyto země možná nejsou turisticky proslulé, ale vězte, že vás okouzlí. Především tamní příroda je opravdu nádherná. Rumunsko mnozí přirovnávají k evropskému Tibetu, bělostné pláže si užijete v Albánii nebo v Černé Hoře. A jestliže vás přepadne chuť se kulturně vyblbnout, zajeďte si do Budapešti.

Neutrácejte za luxusní ubytování

Lidé často nejvíc utratí za ubytování. Je to proto, že hledají jistý standard, ale už si neuvědomují, že v hotelovém pokoji se nejspíš jen vyspí a vysprchují. Celý den totiž jistě strávíte venku objevováním památek a historie města. Opravdu nepotřebujete žádný luxus ani nadstandardní vybavení. Úplně vám postačí čistý pokoj s postelí a koupelnou. Za ušetřené peníze si radši dejte dobrou večeři.

Využívejte veřejnou dopravu

Zjistěte si, jak v daném městě funguje veřejná doprava. Za lístek na autobus zaplatíte méně než za taxík. Z letišť navíc vždy jezdí transfer do centra měst nebo jsou propojena s vlakovou stanicí či metrem, což vás také vyjde levněji. V případě letenek ušetříte s nízkonákladovkami. Pravda, nejsou nejpohodlnější, ale 2–3 hodinky přežijete. 

Pořiďte si potahy do auta a zajistěte si tak hygienickou čistotu vašeho vozu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno