Několik tipů na výlet v okolí Prahy 5

0
188
zobrazení
co vidět v Praze 5

Praha 5 nabízí spousty zajímavých míst pro dospělé, páry i rodiny s dětmi. Kromě mnoha historických památek na Barrandově třeba objevíte aquapark AquaDream, oblíbeným cílem milovníků železnic je největší modelové kolejiště v Česku a ikonická pražská železniční trať zvaná Pražský Semmering, která se svižně vine nad Prokopským údolím.

Vydejte se po stopách historie

Obvod Prahy 5 tvoří řada původně samostatných obcí, kam patří Smíchov, Košíře, Motol, Hlubočepy či Radlice. Zdejší výjimečné památky zastupuje třeba románský kostel sv. Vavřince v Butovicích, neorenesanční kostel sv. Václava, Vila Portheimka, anebo bývalá viniční usedlost Bertramka, kde hudební skladatel W. A. Mozart dokončil operu Don Giovanni. Rotunda sv. Kříže Menšího (Nalezení sv. Kříže) byla vystavěna koncem 11. století a stojí v pražské částí Staré Město nedaleko Vltavy na ulici Konviktská. Navštivte Království železnic, centrum současného umění MeetFactory, postmodernistickou budovu Zlatý Anděl i nákupní a zábavní středisko Nový Smíchov.

Petřín, letohrádek Kinských a Malá Strana

Do obvodu Prahy 5 patří polovina Petřína i kus Malé Strany. Severní část Prahy 5 totiž bezprostředně navazuje na historické jádro hlavního města. Hranice, která vede podél Hladové zdi, dělí vrch Petřín na polovinu. Vyrazte do sadů Kinských a na jižních svazích s roubeným kostelem sv. Michala, přeneseným roku 1929 z Podkarpatské Rusi, navštivte i letohrádek Kinských s národopisnou expozicí Musaion. Nedaleko si prohlédnete také Malostranský hřbitov, historické pohřebiště vzniklé v době morové epidemie v roce 1680.

Přírodní park Košíře-Motol s ubytováním v Hotelu Golf

Vydejte se do Přírodního parku Košíře-Motol na Praze 5, kde najdete Hotel Golf, který leží v dostupné vzdálenosti od centra i přírody. Můžete se ubytovat s dětmi i s pejsky. Unikátní Hotel Golf je dog friendly, má moderní design, zahrnuje wellness a fitness, velký park a v blízkosti je golfového hřiště. Z přilehlé zastávky Hotel Golf se navíc dostanete pohodlně do centra Prahy za necelých 15 minut tramvají.

Motýlí dům i rozhledna na Žižkovském vysílači v Mahlerových sadech

Motýlí dům Papilonia se nachází v suterénu největšího hračkářství v centru Prahy. Je vystavěný ve stylu opuštěného chrámu, který postupně pohlcuje vegetace okolního pralesa a nadchne děti i dospělé. Rozhledna na Žižkovském vysílači leží na návrší v Mahlerových sadech ve vzdušné vzdálenosti 3 km Praha 5. Žižkovský železobetonový vysílač má věž vysokou 215 m, vyhlídková plošina leží ve výšce 93 m a dostanete se na ni pouze výtahem. Pro zajímavost, nouzové schodiště má celkem 736 schodů.

Praha 5 je místem i pro děti

Rodiny s dětmi svým ratolestem udělají radost výletem do Kostkolandu, což je muzeum Lega s obří hernou. V horkém letním počasí si užijte koupání na biotopu v Radotíně, nebo v celoročně krytém aquaparku AquaDream Barrandov. Řeka Vltava nabízí několik půjčoven motorových člunů a lodí. Na bývalé usedlosti Cibulka v Košířích objevíte i skvělou rozhlednu. K výletům do přírody se skvěle hodí přírodní rezervace Prokopské údolí, na které se podíváte z výšky i z oken vláčku na trati pražského Semmeringu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno