Srí Lanka láká na dovolenou plnou dobrodružství

1
1596
zobrazení
sri_lanka

Pokud vás evropské destinace příliš nelákají, raději byste vyrazili za exotikou do vzdálenějších zemí, nabízí se vám například taková Srí Lanka. Jedná se o malebný ostrůvek nacházející se na jih od Indie. Čeká na vás po celý rok tropické počasí, takže Srí Lanka je také ideální místo, kam se ukrýt před tuzemskou zimou.

Srí Lanka je rozmanitá země, která uspokojí jak milovníky písčitých pláží, tak i nadšence do historie. Břehy ostrova jsou omývány Indickým oceánem. Pokud plánujete cestovat do země i s ratolestmi, určitě zavítejte na pláže v Unawatuně či Mirisse, které jsou pro rodiny s dětmi jako stvořené. Exotická dovolená se vším všudy, to je Srí Lanka.

Památky

Chcete poznat Srí Lanku se vším všudy? Tedy i s její historií? Potom zavítejte do tamních buddhistických chrámů. Právě buddhismus je hlavním náboženstvím v zemi, takže vás nepřekvapí, že jsou zlaté sochy Buddhy takřka na každém kroku. Předtím, než vstoupíte do posvátného chrámu, měli byste si dát pozor, abyste měli zahalená ramena a kolena, a proto si přibalte do batohu šátek, sukni či dlouhé kalhoty.

Kuchyně

Pokud se řekne Srí Lanka dovolená, někoho jako první napadnou několikakilometrové pláže, někoho zase divoká příroda, jiného naopak nevšední kuchyně. Pokrmy se skládají především z rýže s kari, kterou si jednou dáte se zeleninou, podruhé zase s masem. Stejně tak si přijdete na své, jestli milujete pálivá jídla. Jestliže vám však srílanská kuchyně nepřiroste k srdci, nevadí, v mnoha restauracích seženete i tradiční evropská jídla, jako jsou špagety či hranolky.

Sloni, plejtváci a další divá zvěř

Srí Lanka bez slonů? To si snad nedovede představit nikdo. Dokonce se k těmto nádherným zvířatům můžete dostat, a to terénním autem, ze kterého je však zakázáno vystupovat kvůli bezpečnosti.

Určitě si naplánujte také plavbu za pozorováním plejtváků obrovských. Zážitek je opravdu neskutečný.

Chcete vyrazit na Srí Lanku? Potom vám doporučujeme exotickou dovolenou na míru, kterou vám naplánuje cestovní kancelář Monoi.

1 komentář

  1. Moc děkuji za inspirativní článek, s manželem o dovolené na Srí Lance přemýšlíme už dlouhá léta, příští rok už je to konečně na spadnutí. ? Dovolenku máme naplánovanou na březen. Jediné, čeho se bojíme je jazyk – jelikož oba nemluvíme anglicky, bojíme se jakým způsobem se tam domluvíme. Přemýšlíme proto, že vyrazíme s cestovkou, uměla byste nám nějakou doporučit? Našla jsem tyto stránky: Dovolená Srí Lanka. Nemáte s nimi náhodou nějakou zkušenost?
    Děkuji za odpověď, Tereza

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno