Jak zažít dovolenou snů? Poučte se v podrobném průvodci!

0
1481
zobrazení

Prázdniny jsou obdobím odpočinku. Každý se chce aspoň na chvíli vymanit ze stereotypu běžných dní a odjet někam daleko. Jenže kam? A s kým? Jak to zařídit, aby byla dovolená skutečně nezapomenutelná? Přečtěte si podrobného průvodce a vydejte se letos na dovolenou snů!

Mohlo by se zdát, že dovolená je primárně o tom, kam a s kým se vydáte. Ano, tato dvě kritéria mají obrovský vliv, a proto se jim také seriál Nepodceňujte výběr své dovolené věnuje hned v prvním dílu. Celý sedmidílný seriál připravil web Top-Pojištění.cz, na němž lidé v létě hledají především cestovní pojištění online. Rozhodl se jim pomoct a poradit.

1. S kým a kam

Tohle byste měli zvážit jako první. Zapřemýšlejte, jak byste si přáli strávit své volno, jestli máte rádi spíš teplo, válení se u moře či poznávání nových míst. Také si rozmyslete, zda má stejné představy i ten, koho si chcete vzít s sebou.

2. S cestovkoum, či sám

Zejména mladí lidé raději cestují sami bez závazků. Jenže s cestovkou je všechno mnohem jednodušší, obzvlášť pokud moc neznáte cizí jazyky.

3. Jakým dopravním prostředkem

Letecká doprava je pohodlná, ale ne všude ideální. Cesta na dovolenou vlakem nebo vlastním autem může být daleko větší zážitek.

4. Bydlení

Hotel, stan, AirBnb, chata, případně nějaká levná ubytovna? Ubytujte se na takovém místě, na nějž nejste běžně zvyklí. Zažijte něco nového!

5. Jídlo je důležité

Zapomeňte na vlastní vaření, na dovolené se má odpočívat. Zaplatíte si all inclusive v hotelu, nebo byste raději chodili každý večer poznávat místní restaurace?

6. Jste dobrodruzi?

Někdo si jede na dovolenou odpočinout, další poznat co nejvíce nového. Jaký typ jste vy?

7. Příprava na nečekané situace

Posledním bodem je pak důkladná příprava. Očkování, cestovní pojištění či vyřízení víza. Na tohle se nesmí zapomínat, jestli si nechcete z dovolené přivézt akorát problémy.

Sedmidílný seriál se věnuje všem těmto bodům podrobněji. Než se tedy vydáte do zahraničí nebo si vůbec rozmyslíte, kam pojedete, určitě si rady přečtěte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno