Půjčovna aut v Itálii

0
51
zobrazení
Půjčování aut v Itálii

Při půjčení vozu v zahraničí je dobré znát několik zásad, abyste se mohli vyhnout nepříjemným situacím. Zásada číslo jedna je řešit půjčení auta s předstihem a zjistit si dostatek informací na stránkách dané půjčovny. Na co myslet při rezervaci a co mít připraveno při převzetí auta?

Rezervace auta za nejlepší ceny

Rozhodně se vyplatí udělat online rezervaci na internetu, třeba u Discover Cars. Na pobočce jsou většinou ceny dražší a na internetu často dostanete slevu. Platit můžete i na místě. Rezervaci lze zrušit 24 hodin předem a vrátí vám celou částku zpět na účet. Karta, přes kterou děláte rezervaci na internetu, musí být stejná jako karta, kterou použijete na pobočce při převzetí vozu. Doporučujeme si online sjednat i pojištění se způsobem tankování typ full to full, tedy odjet a přijet s plnou nádrží. Vyhnete se dražším cenám benzínu u konkrétní autopůjčovny a dotankujete si sami při vrácení auta.

Co mít s sebou

Je třeba mít občanský průkaz nebo cestovní pas, platební kartu, řidičský průkaz, někdy mezinárodní řidičský průkaz, který lze vyřídit na počkání za 50 Kč na Registru řidičů. U většiny společností smí řídit pouze ten, na koho je rezervace a za další řidiče se připlácí. V případě zjištění opaku, havárie či pokuty způsobené jiným řidičem dostanete další pokutu od autopůjčovny. U některých pojišťoven v Itálii a jiných zemích řidič pod 26 let a starší 65 let platí vyšší cenu nebo má dražší pojištění.

Jakou platit platební kartou

Většina z autopůjčoven také vyžaduje kreditní karty a nebere debetní karty. Musíte mít povolený dostatečný limit, aby vám mohli zablokovat až na 40 dní po vrácení auta kauci a částku za benzín v případě nedotankování. Na platební kartě je třeba mít vyražené vypouklé číslo karty. Na stránkách každé autopůjčovny se dozvíte, které karty přijímají. Hotovost autopůjčovny nepřijímají téměř nikdy.

Pojištění a kauce

Téměř všechny autopůjčovny v Itálii a jiných zemích vám nabídnou vlastní pojištění. Doporučujeme si ho nastudovat předem na internetu a zjistit si, co základní pojištění v ceně půjčovného zahrnuje. Některé autopůjčovny mají již v ceně dostatečné pojištění a některé téměř zase žádné. V nabídce jsou často balíčky pojištění, většinou spojené i se snížením zablokované kauce na kartě za půjčený automobil. Pokud jste to neřešili předem online, pozorně čtěte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno