Poznejte podzimní Podyjí

0
37
zobrazení
Podzimní čas na Podyjí

Národní park Podyjí možná není tak známý jako České Švýcarsko nebo Šumava, ale krásné je podobně. Zvlášť když se ponoří do podzimních barev. Co všechno byste měli při návštěvě Podyjí vidět?

Nedotčená krajina vás uchvátí svou nádherou

V Podyjí určitě stojí za návštěvu samotný národní park, ve kterém se můžete kochat krásou několikametrových meandrů a nedotčené přírody. Oboje se v Podyjí zachovalo díky nepřístupnému hraničnímu pásmu.

Tip: Rezervujte si včas chatu nebo chalupu, ve které si svou dovolenou vychutnáte v klidu a pohodě.

I dnes je přístupných pouze pár pěšin pro cyklisty a pěší turisty, právě proto, aby se nedotčená příroda zachovala ve své přirozené podobě. Přestože neprozkoumáte každé zákoutí NP Podyjí, zdejší příroda rozhodně stojí za návštěvu sama o sobě. Ale to rozhodně není vše, co tato oblast nabízí.

Ochutnejte burčák na znojemsku

Potřebujete si dát po dni v chladné přírodě odpočinout ve městě? Ve vinařském Znojmě se můžete zahřát ve sklípku nad sklenkou hřejivého červeného nebo pravého podzimního burčáku. Ve Znojmě si užijete také krásné historické centrum a Loucký klášter, v jehož části sídlí vinařství Znovín, které zde i tradičně pořádá začátkem října Burčákobraní.

Hrad Bítov nabízí zábavu malým i velkým

Bítov stojí za návštěvu v každém ročním období. V létě si můžete užít vodních radovánek na jedné z krásných plážích kolem přehrady. K podzimu patří zbarvená příroda, sochy krkavců a rozhledna, ze které uvidíte barvy podzimu jako na dlani a samozřejmě i nádherný hrad Bítov, který má na podzim otevřeno o víkendech do 16:00.

Historie i příroda ve Vranově

Dalším místem s nádherným zámkem obklopeným NP a krásnou přírodou je Vranov nad Dyjí, který má do konce října otevřeno o víkendech do 15:00.

Vranov vás uchvátí už z dálky a z blízka si užijete atmosféru působivých interiérů i přírody, ve které se nachází.

Vranov udělá radost i dětem. Nedaleko zámku je zde totiž Vrunoff park, ve kterém si děti mohou užít prolézaček, opičích drah, zvířátek a mnoho dalších kratochvil, zatímco si rodiče vychutnají v klidu šálek kávy. V říjnu má Vrunoff otevřeno od pátku do neděle v čase od 9:00 do 18:00.

To je pouze výběr pár míst, které můžete v Podyjí navštívit a jejich jedinečnou atmosféru si vychutnat i na podzim. Věříme, že se sem rádi vrátíte i v ostatních ročních obdobích.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno