Na co se zaměřit při výběru ubytování pro soustředění? Poloha i dispozice hotelu hrají důležitou roli

0
67
zobrazení
Ubytování pro sportovní soustředění

Bývá tradicí, že v létě se odjíždí na tábory, ale také na sportovní soustředění. Každý člen týmu tak může zapracovat na své fyzičce a zlepšit svou výkonnost v novém prostředí a součástí programu bývají také výlety a společné aktivity, jež utuží vzájemné pouto celého týmu. Jak ale najít to nejvhodnější ubytování? Zaměřte se na několik věcí.

Ubytování musí mít něco navíc

Ubytování pro soustředění musí kromě pokojů poskytovat také něco navíc – venkovní sportovní hřiště, skvělou restauraci, posilovnu, nádherné okolní prostředí, krytou sportovní halu a podobně. Sportovní týmy mají při výběru ubytování jiné požadavky než rodinka, která jede na rekreaci. Několik hodin denně totiž sportovci tráví v posilovně nebo na hřišti a pilují svou formu. Po vydatném obědě nastává čas na krátkou pauzu a po ní následuje společný program.

Nepodceňujte význam nabídky venkovních aktivit

Co se nabídky venkovních aktivit týče, čím více sportů lze podnikat, tím lépe. Ať už jde o turistiku, cyklistiku či sjezd řeky na kajaku. Aby byl program během soustředění pestrý a zábavný, musí mít jeho organizátoři spoustu možností, ze kterých si mohou vybírat. Poloha hotelu je tedy velice důležitá.

Myslete na záložní program na deštivá odpoledne

V záloze se samozřejmě vyplatí mít také program na dny, které nebudou z pohledu počasí zcela příznivé. V takovém případě přijde vhod konferenční místnost, krytá hala nebo třeba klubovna. Součástí programu tak mohou být míčové či deskové hry.

Při výběru vhodného typu ubytování pro sportovní soustředění se zaměřte na lokalitu hotelu, jeho vybavení a nabídku sportovních aktivit v jeho okolí. Čím bohatší vybavení hotelu a nabídky aktivit budete mít, tím lépe. Program totiž bude zábavný a záživný pro každého, a to po celou dobu pobytu.

Zdroj obrázku: Drazen Zigic / Shutterstock.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno