Kam vyrazit za zimními radovánkami? Francie, nebo Rakousko?

0
85
zobrazení
Lyžování ve Francii

Portes du Solei (v překladu do češtiny Sluneční Brána) je jednou z nejoblíbenějších lyžařských oblastí v Alpách jako takových. Oblast zahrnuje třináct vzájemně propojených středisek, která se rozkládají na francouzsko-švýcarských hranicích, a to konkrétně mezi Mont Blancem ve Francii a Ženevským jezerem ve Švýcarsku. Portes du Solei poskytuje více než 650 kilometrů sjezdovek, a proto se jedná o jeden z největších lyžařských regionů na světě.

Pokud vás láká zimní dovolená v Alpách, rozhodně stojí za to zavítat právě do Francie, přičemž ve Francii se nachází střediska jako Morzine, Avoriaz, Les Gets, Saint Jean d’Aulps, Montriond, Chatel, Abondance a La Chapelle d’Abondance.

Morzine je sázka na jistotu

Morzine je úžasná vesnice v regionu Haute Savoie v srdci Portes du Soleil. Jedná se o místo, které si vás podmaní svou ojedinělostí. Morzine je současně celoroční středisko, takže se na konci dubna rozhodně nezavírá, jako je tomu v jiných částech francouzských či rakouských Alp, protože v Morzine to žije po celý rok. I tamní restaurace a obchody mají otevřeno po většinu roku, protože se jim daří jak v létě, tak i v zimě.

Jaké je v Morzine lyžování?

Jestliže je na vás cesta dlouhá, nevadí, protože Francouzské zájezdy autobusem nejsou nic neobvyklého. Navíc, o nic se nemusíte starat, protože všechno vám připraví konkrétní cestování kancelář, jako je například SMART travel zaměřující se na aktivní dovolené.

Lyžování v Morzine je fantastické a přes hory se můžete vydat také do Les Gets, kde je lyžování ještě lepší. Pokud hledáte větší dobrodružství, nedaleko je také Avoriaz, kam se dostanete například lanovkou Prodain, jež vede po silnici a cesta trvá pouhé čtyři minuty.

Vzhledem k tomu, že je Portes du Solei tak rozlehlý areál, je vhodný pro lyžaře všech úrovní. Přijdete si na své, ať už jste začátečník, nebo profesionál. V každém případě vás region nadchne. Pro milovníky adrenalinu jsou připraveny fantastické snowparky rozmístěné po celém středisku.

Co lyžování v rakouských Alpách?

V případě, že hledáte něco bližšího, je pro vás příhodnější lyžování v rakouských Alpách, kde najdete také spoustu středisek s rozmanitými, ovšem kvalitními službami.

Podmaní si vás rakouské středisko Kaprun, které je hodinu cesty od salcburského letiště přímo u nádherného jezerního městečka Zel lam See. Z centra tohoto města se můžete nechat vyvézt gondolami i sedačkovými lanovkami přímo na dvoutisícovou horu Schmittenhöhe. Jistotu sněhové pokrývky zaručují 3 030 metrů vysoké svahy ledovce Kitzsteinhorn v Kaprunu.

SMART travel vám připraví dovolenou na míru. Zapomeňte na nudné zájezdy a dovolené. Vyberte si termín, místo i způsob stravování. Ostatní za vás zajistí SMART travel.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno