Typy elektrokol a jejich rozdělení

0
815
zobrazení

Elektrokolo usnadní jízdu v každém terénu. Lehce zdolá strmý kopec, hodí se na rodinné výlety, prodlouží aktivní věk a pomáhá ve chvíli, kdy nejste v nejlepší kondici, nebo při zdravotním omezení. Jde o nejrychlejší dopravní prostředek po městě.  

Co jsou elektrokola 

Elektrokolo je klasické jízdní kolo, které pomocí systému elektrického pohonu pomáhá svému uživateli v jízdě. Elektropohon doplňuje sílu, kterou je třeba vynaložit při šlapání. Díky tomu můžete v porovnání s klasickým kolem jet mnohem pohodlněji, snadněji a bez větší námahy, i když zrovna nejste vrcholový sportovec. 

Horská elektrokola – MTB 

Horská elektrokola označovaná jako MTB jsou vhodná pro výjezdy do těžšího terénu, kopců a hor. Mají odolnou konstrukci, vysoký výkon motoru a baterii na rámu s delším dojezdem. Rám je v pánské i dámské variantě. Horská elektrokola (mtb) disponují širšími, odolnými plášti s hrubým vzorkem, mají kvalitní brzdy a pérování. Mohou mít přední odpružení, lepší modely jsou však celoodpružené.

Trekingová elektrokola

Trekingová elektrokola, treková, crossová či cestovní elektokolokola jsou určena do lehčího terénu, na cyklostezky i silnici, tedy pro cykloturistiku. Jsou v pánské i dámské variantě rámu. Geometrie rámu je pohodlnější, posed vzpřímenější a pláště jsou užší než u horského elektrokola. Baterie je na rámu a výbava je bohatá. 

Městská elektrokola

Městská elektrokola jsou robustní, s monotubním rámem pro snadné nasedání a sesedání, což ocení i starší cyklisté. Hodí se pro jízdu po silnici, po cyklostezkách i po městě. Oceníte nízké provozní náklady, ekologický provoz, snadnou jízdu a bohatou výbavu. Posed je vzpřímený a baterie je na rámu pod sedlem či na nosiči. 

Silniční elektrokola

Silniční elektrokola jsou lehčí, s menší baterií i motorem. Jejich výkon využijete hlavně při strmých stoupáních a silném protivětru. Mají sportovní vzhled, kvalitní odpružení a i s menší kapacitou baterie ukryté v rámu máte dostatečný dosah. 

SuperSix Neo 3 – PD

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno