Dovolená na Egejské riviéře: Nejlepší pláže a vodní aktivity

0
60
zobrazení
Dovolená na Egejské riviéře

Když se řekne dovolená u moře, také se vám vybaví scenérie jako z pohledu? A co takhle se tam rovnou přesunout? Tady zjistíte, kde jsou nejhezčí pláže v Turecku.

Turecko skýtá mnoho krásných míst a Egejská riviéra je bezpochyby jednou z hlavních destinacích, které byste při plánování dovolené u moře měli mít v paměti. Čím je tohle místo tak speciální?

Je to místo, kde si na své přijde úplně každý

Ať už preferujete lenošení na pláži, usrkávání ledového drinku a jemné klimbání za kulisy šumících vln, nebo toužíte vidět moře z ptačí perspektivy, vlít do žil adrenalin a zkusit něco nového… Dovolená v Turecku je vždycky trefa.

Místní pláže okouzlí snad každého. Je libo písečnou, či snad oblázkovou? S výhledem na masivy hor, nebo raději na zeleň piniových stromů? A budete raději u rozlehlé vody, nebo hledáte klid a soukromí v zátokách? Buď, jak buď – splníte si tu všechno. Určitě ale nesmíte vynechat přírodní unikáty, jako je Údolí motýlů a Modrá laguna. Obojí je extrémně krásná podívaná. A pokud si libujete v potápění, šnorchlování a zkoumání podmořského života, tak je právě zmíněná Modrá laguna jasný cíl.

Rozkošné želvy karety, o jejichž vajíčkách je vtipná zmínka v legendárním filmu Pelíšky, můžete spatřit na pláži jménem Iztuzu. Právě tu si každoročně vybírají želvičky ke hnízdění. Jde ovšem o chráněnou přírodní rezervaci, a tak je místo bez hotelů. Lehátka, slunečníky, občerstvení nebo kajaky jsou tu ale k dispozici, a tak si svou meditativní chvilku na téhle pláži určitě dopřejte.

A když už vás lenošení u vody přestane bavit…

…zkuste vodní sporty a ostatní plážové aktivity! Hotely v Turecku často nabízí velkou spoustu vyžití. A kdo už někdy na Egejské riviéře byl, ví, že si tu užije celá rodina. Bude to paragliding, rafting, potápění, vodní lyže, skútry, či snad windsurfing? A nebo prostě všechno? Dobrodružných aktivit, při kterých si vytvoříte super vzpomínky, se tu nabízí opravdu hromada. A žijeme přece jenom jednou, ne? Tak hurá do toho!

P.S.: Nezapomeňte také, že okolí Egejské riviéry, a vlastně Turecko samotné, je super místo i pro výlety (nejen) za historií. Tak co na to říkáte?

Zdroj obrázku: Bill McKelvie / Shutterstock.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno